Tebrikler Göztepe… Teşekkürler Göztepe… İzmir futbolunun bu şampiyonluğa çok ihtiyacı vardı. Üzerimizdeki kara bulutları dağıttın. Teşekkürler, binlerce teşekkürler…

Tribünlerde kırk bin inanmış taraftar. Sahada inanmış on bir adam. Ve sonuç, şampiyonluk

Göztepe zoru başardı. Sarı- kırmızılılarda önce yönetim el değiştirdi. Şok bir şekilde Altınbaş ailesi Göztepe’yi Mehmet Sepil’e devretti.

İzmirli ve Göztepeli Mehmet Sepil’in kulübün başına geçmesi herkese bir umut verdi. Ama acaba başarabilecek miydi?

Bir ara kötü sonuçlar gelmeye başladı. Bunun üzerine teknik adam değişikliği yaşandı. Devre arasında yeni transferler yapıldı. Ancak Metin Diyadin’in Göztepe’si de kötü sonuçlar almaya devam etti.

Bu arada Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir’de oynayacak stat kalmadı. Göztepe, ev sahibi olduğu maçı oynamak için Sakarya’ya bile gitti.

Fakat sonuçta bunca sıkıntıya rağmen şampiyonluk geldi. Çünkü Göztepe son düzlüğü çok kuvvetli geçti. Son hamleyi iyi yaptı.

Göztepe şampiyonluğu hak etti. Zaten İzmir’in değil, Türk futbolunun efsane kulübü olarak gösterilen Göz Göz’ün yeri 2. Lig değildi. Esasen Göztepe’nin yeri PTT 1. Lig de değil. Ancak umarım sarı- kırmızılılar yükseldikleri bu yeni ligde de misafir olacaklar ve en kısa sürede hak ettikleri Süper Lig’e çıkacaklardır.

Göztepe, şu anda İzmir’de yönetim anlamında Altınordu ile birlikte en güven veren kulüp. Sarı- kırmızılılar diğer takımların çektikleri ekonomik sıkıntıları da yaşamıyorlar. Bu nedenle Göztepe, İzmir’de Süper Lig’e en yakın kulüptür.

Sarı-kırmızılıların şu aşamadan sonrası yapması gereken Süper Lig için gerekli hazırlıklara ve planlamalara derhal başlamaktır. Çünkü Göztepe bu yanlış tercihler yüzünden Süper Lig umudu taşırken 2. Lig’e düştü. Fakat Mehmet Sepil’in Altınbaş Grubu’nun yaptığı hataları yapmayacağına inanıyorum.

Başkanından malzemecisine kadar şampiyonlukta emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Şimdi kutlama zamanı. Bu sevinci özlemiştik.

Bu arada İzmir aynı gün içinde çifte şampiyonluk yaşadı. Erkekler Voleybol 1. Ligi final etabı 2. devre maçında Galatasaray FXTCR'i 3-0 yenen Arkas, şampiyonluğunu ilan etti. Arkas’ı da tebrik ediyorum.

Yeni şampiyonluklar, hatta Avrupa’da başarılar dileğiyle… Bu olamayacak bir şey değil. Göztepe de, Arkas da bu potansiyele sahip.

Teşekkürler Göztepe, teşekkürler Arkas…

Tolga Ersarı

Radikal

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter