Eski teknik direktörümüz, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Göztepe ve diğer İzmir takımlarının Süper Lig'e dönmesi gerektiğini, buna Türkiye'nin de ihtiyacı buluduğunu kaydetti.

Üçkuyular İskelesi'nden demir alan vapurda düzenlenen Göztepe'nin 90. kuruluş yıl dönümü etkinliğine Göztepe Kulübü yönetimi ve eski futbolcularla Fatih Terim de katıldı.

Terim, gazetecilere yaptığı açıklamada, planlı ve vizyonlu bir çalışmayla Göztepe'nin geleceğinin gayet güzel olacağını belirtti.

Kulüp Başkanı Mehmet Sepil'in çok güzel planları olduğuna işaret eden Fatih Terim, "Bu planların çoğunu da Mehmet Bey hayata geçirmiş. Göztepe'nin modern bir kulüp olma yolunda bir tek stadı eksik. Onu da inşallah halledecekler. Göztepe'ye de yakışır o stat" dedi.

PTT 1. Lig temsilcisi Göztepe'nin hedefinin Süper Lig olduğunu kaydeden Fatih Terim, "İzmir'in, Ege'nin futbolun içinde olması lazım. Göztepe ve diğer kulüplerle İzmir, Süper Lig'e geri dönmeli. Buna ülkenin de ihtiyacı var" diye konuştu.

Terim, şampiyonluğunda ve kuruluş yıl dönümünde kendisini unutmayan kulüp yöneticilerine teşekkür ederek, Mehmet Sepil ve diğer yöneticilerle çok gurur duyduğunu ve İzmir'de bulunmaktan memnun olduğunu dile getirdi.

Mehmet Sepil: Herkesin beğeneceği bir takım kuracağız
Kulüp başkanı Mehmet Sepil ise listelerinde birçok oyuncu bulunduğunu, bu futbolculardan bir kısmına teklif götürdüklerini anlattı. Yurt dışındaki futbolcuların büyük bölümünün Göztepe'ye gelmek isteyeceğini vurgulayan Sepil, şöyle devam etti:

"Erzurum'daki kampta takımın büyük bölümü olacak. Herkesin beğendiği bir takım kuracağız. Hiç kimsenin en ufak endişesi olmasın iyi bir takımı kampa göndereceğiz."

Deneyimli ve genç oyunculardan dengeli bir takım oluşturacaklarını ifade eden Sepil, finans olarak güçlü olduklarını, bu avantajı iyi değerlendireceklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter