Son yıllarda spor alanlarının içinde ve dışında görülen spor etiği ile bağdaşmayan davranışların kulüpler ve taraftarlar arasında giderek geri dönülmeyecek boyutlarda bir düşmanlığa dönüşmeye başlaması ve sporun temel ilkelerini zedelediği gerçeğinden hareket eden BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI, aşağıdaki kuralları kendimize ilke edinerek spor müsabakalarını ve sporu Türkiye ve Dünya düzeyinde hak ettiği konuma getirmek için çalışacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.

Sporun barış, kardeşlik, sevgi ve yardımlaşma olduğunu kabul eden

BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI ,

1- Kulübümüzü her ortamda en iyi şekilde temsil ederek, bir misyoner gibi bulunduğumuz her yerde Göztepe sempatizanı ve üyesi yaratır, kulübümüzün hak ettiği sevgi ve saygıyı görmesi için çalışırız.
2- Kulübümüzün Tarihine, Efsanesine , Armasına ve Renklerine sahip çıkar, yasal olmayan ürünleri satın almaz, tescilli GÖZTEPE ürünlerini kullanırız.
3- Kulübümüze zarar verecek davranışlarda bulunmaz , kulübümüze ait olan malzemelere özen gösterir, temiz ve düzenli kullanırız. Spor müsabakalarının yapıldığı alanları temiz kullanır, maddi hasar ve kirlilik yaratacak davranışlarda bulunmayız.
4- Diğer spor kulüplerinin içişlerine karışmayız .
5- Yönetim kuruluna, branşların teknik heyetlerine ve sporcularına güvenir, onları destekleriz.
6- Sporcularımızın müsabaka içinde harcadıkları enerjiyi ve kulübü için özverili çalışmalarını taktir eder, onları rencide edici fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız
7- Müsabakalarda sadece kendi sporcularımızı içerisinde küçük düşürücü ve rencide edici sözcükler bulunmayan tezahüratlar ile destekler , gerek misafir takım gerekse ilgisi olmayan diğer takımlar aleyhinde tezahüratlar yapmayız.
8- Müsabaka öncesi törenlere saygı gösterir, müsabakaya çıkan takımları ayırt etmeden alkışlarız. Misafir takımın seyircilerine misafirperverlik kuraları ile yaklaşır, gerek misafir takımın seyircilerinin gerek kendi seyircilerimizin müsabakayı izlemelerini ve seyir zevklerini engelleyici davranışlarda bulunmayız.
9- Müsabaka sonunda sonuca saygı gösterir, sonuç ne olursa olsun, Kulübümüze karşı desteğimizi sürdürür, Yönetimin, teknik heyetin ve sporcularımızın moralini bozucu fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız.
10- Gerek İzmir’de gerek diğer şehirlerdeki müsabakalara gidiş gelişlerimizde , kullandığımız taşıtlara , geçtiğimiz çevreye ve çevrenin sakinlerine zarar verici ve rahatsız edici fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız
11- Hak etmediğimiz uygunsuz davranışlarla karşılaşmamız Biz Göztepelilerin de böyle davranmamızı gerektirmeyeceği gibi; hiç bir taraftara, kuruluşa, yada kulübe karşı misillemede bulunmayız.
12- BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI burada yazılı ilkeleri kendi kulüpleri bakımından benimseyen ve uygulayan diğer kulüplerin taraftarlarına her zaman ve her yerde tüm centilmenliğimizi göstermeyi görev sayarız.

*Bu metnin taslağı Sayın Birol Özsandık tarafından hazırlanmıştır. Metnin maddeleri sitemizden yaklaşık 1 ay boyunca oylanmış olup, kabul edilmeyen iki madde dışında kalan 12 maddeden yukarıdaki metin oluşmuştur. Bu metin 2001-02 sezonunun ilk maçında el ilanı olarak taraftarımıza dağıtılmıştır. Bu el ilanının basımındaki katkılarından dolayı ETC Travel'dan Sayın Tolga Gencer'e, dağıtımını üstlenen Mustafa Dizdar, Oktunç Güloğlu, Baki Karakoç ve Süleyman Yengil'e, oylayan taraftarlarımıza, tanıtımındaki katkılarından dolayı Sayın Osman Gençer, Çağatay Çağlar ve Emre Tilev'e, Sayın İrfan Asil'e, yönetimimize, Göztepe AŞ Halkla İlişkiler Müdürü Cemil Bey'e ve Bahar Buda'ya, Spor Bakanımız Sayın Fikret Ünlü'ye, http://www.sporum.gov.tr editörlerine ve emeği geçen diğer herkese teşekkür ederiz.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter