A Milli Erkek Hentbol Takımı, Bulgaristan'da 12-18 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) Challenge Trophy turnuvasının hazırlıklarını Antalya'da sürdürüyor.

Antalya'da kampa giren ay-yıldızlı ekip, Süleyman Evcilmen Spor Salonu'nda hazırlıklarına devam etti.

A Milli Takım Antrenörü Okan Halay, yaklaşık iki haftalık Antalya kampını 20'nin üzerinde antrenmanla tamamlamayı planladıklarını söyledi.

IHF Challenge Trophy'de grupta ilk iki sırayı elde edip, çeyrek finali hedeflediklerini belirten Halay, "Turnuvaya katılacak 16 takım arasında ilk üçe girdiğimiz takdirde Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde tekrar oynamaya hak kazanacağız. IHF'nin bir sınırlaması var. 24 yaş üstünde üç oyuncuyla oynayabiliyoruz. Turnuvaya gerisi 24 yaş altındaki oyuncularla katılacağız. 24 yaş altında da çok değerli oyuncularımız var." diye konuştu.

Halay, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün ev sahipliğinde düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda finale çıktıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Çok ciddi ve güzel bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum. Dört maçta üst üste galip geldik. Final maçında Suudi Arabistan'a bazın hakem hatalarıyla yenildiğimizi söyleyebiliriz. Maça bir saat kala hakemlerin değişmesi gerçekten bizi olumsuz yönde etkiledi. Uzun zamandır arka arkaya dört maç kazanamayan bir milli takım vardı. Bunu başardık. Milli takıma çok ciddi güven geldi. Bu öz güveni IHF Challenge Trophy maçlarında da göstereceğimize inanıyorum."

- Kamp, 10 Haziran'da sona erecek

Turnuvada Kosova, Arnavutluk ve İrlanda Cumhuriyeti ile karşılaşacak millilerin çalışmaları 10 Haziran'da sona erecek ve kafile bir gün sonra Bulgaristan'a hareket edecek.

Millilerin 22 kişilik kadrosunda şu sporcular yer alıyor:

Coşkun Göktepe, Doruk Pehlivan, Halil İbrahim Öztürk, Eyüp Orkun, Mert Helvacıoğlu, (Maliye Piyango), Mehmet Emre, Durmuş Ali Tınkır, Ali Kabadayı, Kasımcan Kartal (Selçuklu Belediyespor), Mehmet Doğukan, Ramazan Döne (Beşiktaş), Enis Harun Hacıoğlu, Baran Nalbantoğlu, Yakup Yaşar Simsar, Murat Enç (Göztepe), Oğulcan Güney (Trabzonspor), Savaş Beyhan (Antalyaspor), Samet Kanberoğlu (Amasya Taşova YİBO), Gürkan Soğukpınar, Alper Aydın (Serik Belediyespor), Görkem Biçer (Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor), Çağlayan Öztürk (Beykoz Belediyespor).

Kaynak: http://www.klasspor.com/tr/haber/87372-Hentbolda_milli_mesai.html

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter