Türkiye 1'inci Ligi'nin en kıdemli antrenörü olan Altınordu teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, pazar günü Antalya'da Süper Lig'e çıkacak 3'üncü ekibi belirleyecek final müsabakasında Göztepe'nin Eskişehirspor'a oranla bir adım önde olduğunu söyledi.

Genç yaşına rağmen Türkiye 1'inci Ligi'nin en kıdemli teknik direktörü olan Hüseyin Eroğlu, bu sezon 2 takıma da ikişer kez rakip olduklarınrı hatırlatırken, "Final gerçekten denk güçlerin mücadelesine sahne olacak. Ancak son haftalardaki enerjisi, Göztepe'yi bir adım öne taşıyor" dedi.

Sarı kırmızılı ekibin öne geçmesi durumunda Eskişehirspor'un maçı çevirmekte zorlanacağını söyleyen genç teknik adam, şöyle devam etti:
"Eskişehir savunmada ağır kalabiliyor. Hücumlarını ise Erkan Zengin organize ediyor. Göztepe Erkan'ın hareket alanını daraltırsa rakibi kilitleyebilir. Ayrıca Eskişehirspor'un savunması çok öne çıkıyor. Arkaya atılacak toplar tehlikeli olur. Halil, Jahovic ve Umut gibi etkili hücumculara sahip Göztepe rakibinin savunma zaaflarını iyi değerlendirmeli."

Eskişehirspor'un ligin bitimine doğru motivasyon kaybına uğradığını da sözlerine ekleyen Hüseyin Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İlk 2 mücadelesi verirken play off'a kalmak Eskişehirspor'u moral olarak olumsuz etkiledi. Göztepe ise psikolojik olarak daha diri durumda. Boluspor'la oynadıkları 2 maçta da neler yaptığını gördük. Eskişehirspor'un tek çıkış yolu, Süper Lig'e yükselmek. Çünkü kulüp çok ciddi bir borç yükü altına girdi. Ekonomik açıdan ayağa kalkmak isteyen camia, Göztepe finaline kader maçı gözüyle bakıyor."

Final müsabakasında duran topların da büyük önem taşıyabileceğini vurgulayan Hüseyin Eroğlu, "Usta ayaklara sahip Eskişehirspor, duran toplarda çok etkili. Ancak savunmada sıkıntıları var. Her topa vurduruyorlar. Göztepe bundan faydalanmalı. Göztepe savunması Ofoedu'ya da çok dikkat etmeli. Araya atılan toplanrda çok hızlı ve etkili. Defansın dengesini bozabiliyor" yorumunu yaptı.

GÜNAY GÜVEN VERİYOR

​Altınordu teknik direktörü Eroğlu, sezon içinde zaman zaman eleştirelere hedef olan Göztepe kalecisi Günay'ın finalde başarılı işler yapacağını söyledi. Eskişehirspor kalecisi Boffin'in sakatlığının bulunduğunu hatırlatan Hüseyin Eroğlu, "Boffin'in yerine görev yapması beklenen Kayacan da iyi kaleci. Ancak Günay'ın artıları daha fazla. Bana güven veriyor" diye konuştu.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLSUN

​Göztepe-Eskişehirspor finalinin büyük çekişmeye sahne olacağını söyleyen Hüseyin Eroğlu, maçın Türkiye'ye örnek olması gerektiğini ifade ederken, "İki takımın teknik direktörleri Yılmaz Vural ve Mustafa Denizli, çok değerli insanlar. Ayrıca 2 takımın taraftarı da müthiş. Her yönüyle güzel bir müsabaka olsun. Sadece futbol konuşulsun" dedi.

"PALABIYIK İYİ HAKEM"

Hüseyin Eroğlu, finali yönetecek Ali Palabıyık'ın iyi bir hakem olduğunu dile getirdi. Merkez Hakem Kurulu'nun da Palabıyık'a çok güvendiğini belirten Eroğlu, "Ben Ali Palabıyık'ın çok kritik hatalar yapacağına ya da skora etki edeceğine inanmıyorum. Umuyorum futbolcular da saha için iyi niyetli davranır. Stresi yüksek bir maç ama Ali Palabıyık bunun altından kalkar" ifadesini kullandı.

Kaynak:Yeniasır

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter