göztepe 92. yıl ile ilgili görsel sonucu

"GÖZTEPE SANA NE KAZANDIRDI?" DİYENLERE..

Bilen bilir, anneannemin evi Atatürk stadının hemen arkasındadır. Her haftasonu maç sesleri gelirdi ben küçükken gittiğimde. O pazar günü bambaşka bir ses vardı, artık yaş da müsait. Yürüdüm girdim kapalıya. 98'de bir kış günü başladı bu aşk böylece.

Herkes nasıl hatırlar, eşine, ilk aşkına vs ilk tutulduğu günü.. Bugün gibi yaşıyorum o günü her gözümü kapattığımda.

O'nunla büyüdük, O'nunla ağladık, O'nunla güldük.

Dayımın bir sözü vardır: Biz kocaman bir aileyiz. İşte GÖZTEPE bu kocaman aileyi verdi bize. Efsanesini dedelerimizden babalarımızdan dinlediğimiz o güzel günler ıslattı gözlerimizi.

Harcanan vakitlerimiz, paralarımız bizlere eşsiz anılar verdi sonra. Eşsiz dostlar verdi. Çoğunu tanımadığımız. Mutlulukta sarıldığımız, hüzünde omzunda ağladığımız.

"SANA SARILABİLİR MİYİZ GÖZTEPEM?" sorusunu duydum bir gün. Sarılıyorduk aslında, her içimiz ürperdiğinde, her anılara daldığımızda sarılıyorduk. Her gol sevincinde GÖZTEPE idi sarıldığımız. Her şeyden öte idi sevgimiz.

İzmir sevgisini yaşattı bize o güzel arma. Gurbettekileri bütünleştirdi, gün geçtikçe o aileyi genişletti. İZMİRLİYİM GÖZTEPELİYİM diyebilme onurunu hissettirdi.

Kimine göre sadece futbol, bize göre yaşam mücadelesiydi. Biz, Gezi'den çok daha önce kokladık biber gazını, tanıdık polis copunu. Ailemizden kimseyi henüz kaybetmemişken çoğumuz, GÖZTEPELİ kardeşlerimizin abilerimizin mezarı başında öğrendik ölüm acısını.

Anadolu'yu verdi bize GÖZTEPE. Köy kasaba gezdik, Karadenizin dağlarından, Konya ovasına, Kızılırmaktan Nemrutlara GÖZTEPEM sayesinde ilerledik. Bazen cepte kalmadı hiç para, aç kaldık deplasmanlarda.

Bir edebiyatçı için kelimelerin tükendiği hale geldi bu aşk sonra. Yazamadım, konuşamadım, gün geldi ağlayamadım. Gönül koymayan oldu koyan oldu anlatamadım. Yıkıldım, kalktım. Yedim içtim kolkola, yedirdim içirdim. Gizlice de gittim çok defa.

Vatandı GÖZTEPE sonra. Şehitler ölmez Vatan bölünmez diye bağıranın yanında, rakısını yudumlamış efem, kolunda oruçlu kardeşimle omuz omuza, Çav Bella diye bağıran kardeşimin yanında. Mustafa Kemal'in askerleri, vatana ve armaya sevdalı bunca can..

GÖZTEPE NE KAZANDIRDI BİZE?

Bir aşk

Bir aile

Tasavvur edilemeyecek bir gurur!

NİCE YILLARA canım, umudum, özüm, sözüm

NİCE YILLARA iki GÖZüm

NİCE YILLARA GÖZTEPEM!!!

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter