göztepe 92. yıl ile ilgili görsel sonucu

"GÖZTEPE SANA NE KAZANDIRDI?" DİYENLERE..

Bilen bilir, anneannemin evi Atatürk stadının hemen arkasındadır. Her haftasonu maç sesleri gelirdi ben küçükken gittiğimde. O pazar günü bambaşka bir ses vardı, artık yaş da müsait. Yürüdüm girdim kapalıya. 98'de bir kış günü başladı bu aşk böylece.

Herkes nasıl hatırlar, eşine, ilk aşkına vs ilk tutulduğu günü.. Bugün gibi yaşıyorum o günü her gözümü kapattığımda.

O'nunla büyüdük, O'nunla ağladık, O'nunla güldük.

Dayımın bir sözü vardır: Biz kocaman bir aileyiz. İşte GÖZTEPE bu kocaman aileyi verdi bize. Efsanesini dedelerimizden babalarımızdan dinlediğimiz o güzel günler ıslattı gözlerimizi.

Harcanan vakitlerimiz, paralarımız bizlere eşsiz anılar verdi sonra. Eşsiz dostlar verdi. Çoğunu tanımadığımız. Mutlulukta sarıldığımız, hüzünde omzunda ağladığımız.

"SANA SARILABİLİR MİYİZ GÖZTEPEM?" sorusunu duydum bir gün. Sarılıyorduk aslında, her içimiz ürperdiğinde, her anılara daldığımızda sarılıyorduk. Her gol sevincinde GÖZTEPE idi sarıldığımız. Her şeyden öte idi sevgimiz.

İzmir sevgisini yaşattı bize o güzel arma. Gurbettekileri bütünleştirdi, gün geçtikçe o aileyi genişletti. İZMİRLİYİM GÖZTEPELİYİM diyebilme onurunu hissettirdi.

Kimine göre sadece futbol, bize göre yaşam mücadelesiydi. Biz, Gezi'den çok daha önce kokladık biber gazını, tanıdık polis copunu. Ailemizden kimseyi henüz kaybetmemişken çoğumuz, GÖZTEPELİ kardeşlerimizin abilerimizin mezarı başında öğrendik ölüm acısını.

Anadolu'yu verdi bize GÖZTEPE. Köy kasaba gezdik, Karadenizin dağlarından, Konya ovasına, Kızılırmaktan Nemrutlara GÖZTEPEM sayesinde ilerledik. Bazen cepte kalmadı hiç para, aç kaldık deplasmanlarda.

Bir edebiyatçı için kelimelerin tükendiği hale geldi bu aşk sonra. Yazamadım, konuşamadım, gün geldi ağlayamadım. Gönül koymayan oldu koyan oldu anlatamadım. Yıkıldım, kalktım. Yedim içtim kolkola, yedirdim içirdim. Gizlice de gittim çok defa.

Vatandı GÖZTEPE sonra. Şehitler ölmez Vatan bölünmez diye bağıranın yanında, rakısını yudumlamış efem, kolunda oruçlu kardeşimle omuz omuza, Çav Bella diye bağıran kardeşimin yanında. Mustafa Kemal'in askerleri, vatana ve armaya sevdalı bunca can..

GÖZTEPE NE KAZANDIRDI BİZE?

Bir aşk

Bir aile

Tasavvur edilemeyecek bir gurur!

NİCE YILLARA canım, umudum, özüm, sözüm

NİCE YILLARA iki GÖZüm

NİCE YILLARA GÖZTEPEM!!!

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter