Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Yalaka mıyım? Bokçu muyum?

Son 15 gündür sorguluyorum kendimi yalakamıyım bokçumuyum. Gelin yardımcı olun beraber karar verelim.

Tamer hoca imza atmadan önce çekincelerimizi ortaya koyduk, mavi formayla ilgili de tutumumuzu biraz net belirledik diye gelen mesajlardan anladığım kadarıyla bayağı sağlam bir bokçuyum.

Kesinlikle Göztepe’nin iyiliğini düşünmeyen sürekli açık arayan en ufak fırsat yakaladığımda veya yakaladığımı zannettiğimde pireyi deve yapan, Kulüple, Başkanla, Yönetimle ego savaşına giren, küçük olsun benim olsun, Süper lig takımı olmasın, yerel kalsın diye mücadele eden azılı bir bokçuyum.

-/-

Transfer için Yönetim’in üzerine baskı kurmayın, menajer güdümlü medyanın gazına gelmeyin. Bu ligde transfer yapmamak, yanlış transfer yapmaktan iyidir. Transfer yapmazsanız düşersiniz ama elde kalan maddi imkanlarla seneye daha güçlü çıkarsınız. Ama yanlış transfer yaparsanız hem düşersiniz hem batarsınız öyle olunca da bir çuval incir heba olur.

Bir daha başlarız maceraya o batık öyle kolay çıkmaz. O sebeple baskı oluşturacak işler yapmayın bırakın baskı altında hata yapılmasın dedik diye gelen mesajlardan anladığım kadarıyla tam bir yalakayım.

Başkan transfer yapsın yapmasın, elini cebine atsın atmasın destekleyen, aman kulübe yakın olayım da Başkan beni sevsin de ne olursa olsun diye herşeyi kabul eden, yöneticilere şirin gözükeyim de kulübe protokola gireyim çıkayım diye değer yargıları yerde sürünen azılı bir yalakayım.

-/-

Şimdi zamanımı böyle bir yazının kulüp gidiyor aya sen hala kendi derdindesin diye de kızanlar olacaktır. O sebeple hemen niye böyle bir yazı yazdığımı da açıklamaya çalışayım.

Sevgili camiam bu 15 günde çok önemli bir şey tespit ettim, sizlerle bunu paylaşma ihtiyacı hissediyorum. Kesin ve doğru bir bilgi…

Hem Yalaka, Hem Bokçu olunabiliyor, yani ikisinden birini seçip o yolda ilerleme yapmanıza, cepheler oluşturmanıza birbirinizi tenhada kıstırmaya denk getirmeye çalışmanıza gerek yok. Buna emek, çaba, vakit ayırmayın.

Tek doğru diye bir şey yok doğruları tartışarak bulmak, bu tartışmaları birbirini kırmadan dökmeden fikir tartışması düzeyinde yapmak ikna olmak ikna etmek ikisi de olmuyorsa çekincelerini söyleyip iyi olmasını dileyerek zamana bırakmak mümkün, bölünmeye parçalanmaya cepheleşmeye gerek yok.

Bakın çok farklı bir arena da çok farklı rakiplerle karşı karşıyayız, transfer dedikodularımız, Başkanımızın demeçleri süper lig haberlerinde hep ön sırada, Bizanslılar dışındaki süper lig takımları bunların sesi niye hepimizden fazla çıkıyor buna bir müdahale edelim modunda, Bizanslılar küçükken haddini bildirelim diye fırsat kolluyor bu ortamda kendi içimizde güç kaybetmeye gerek yok.

İşte Sn.Papatya’nın beyanatı çok net, kim gelirse gelsin Doğanlarda oynadığımızda kontenjan 300 kişi, varsayalım Atatürk’te oynadık orada da 1500-2000 kişi. Gündemimiz mücadelemiz bu. 

Bokçusuyla Yalakasıyla geri kalan 5500- 6000 veya 45000 – 50.000 kişiyi oluşturacağız. 5 İstanbul 2 Ankara deplasmanına damgamızı vuracağız. En son süper ligde olduğumuz sezonlarda aynı sezonda UEFA Şampiyonu olan GSspor da dahil olmak üzere kimsenin elimizden alamadığı seyirci rekorunun devamını biz kıracağız.

İlk günden bugüne bugünden sonsuza

Her Şey Tek Büyük Göztepe İçin

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter