Göztepe Takımı ve seyircisi ile ilgili görsel sonucu

Akhisar maçında son dakikada Barbosa ‘dan yediğimiz gol hepimizde, trajik Tavşanlı maçında Agbetu’nun ağlarımıza gönderdiği  gol etkisi yarattı. Ne kadar o güne sizi götürmek istemesem de bugün görüyorum ki  camia olarak aynı psikoloji üstümüze kara bulut gibi çöktü. Birazdan okuyacağınız şeyler kesinlikle umut dağıtmak veya  birilerine yalakalık yapmak için yazılmış şeyler değil aksine hepimize, kendimize çeki düzen vermek ve asla inancımızı kaybetmememiz gereğini anlatmak içindir.

Gelelim konuya 27 puanla 16.sıradayız ve önümüzde 28 puan  ile Bursa , 32 şer puanla Fenerbahçe ve Ankaragücü var.  Arkamızda ne kadar umutları azalsa da bizim maç ile canlanmış 24 puanlı Akhisar ve 22 puanlı Erzurum. Fenerbahçe'nin bu sarmaldan çıkacağını kabul edersek 5  takımdan 3 ü bu lige veda edecek. Bu durumda kalan 7 maçlık fikstür çok önemli.

Bu periyotta en zorlu yol Ankaragücü'nün yolu. Sırası ile Kayseri-Konya-Beşiktaş-Rize-Başakşehir-Sivas ve son maç bizle oynuyorlar. Dost kulüp Bursa’nın işi biraz daha kolay onlar da Trabzon- Kasımpaşa – Akhisar- Erzurum-Antalya - Göztepe - Malatya sırasını takip edecekler. Ve bu maratona ligin sprinter dediğmiz ilk haftalarda çalıştığı bütün takımlara pozitif etki eden Mesut Bakkal ile başlayacaklar. Bu onlara bir avantaj sağlayabilir. Hepsi bir yana bu 7 maçlık sürede en kolay yol bizim hala.

Şimdi diyeceksiniz ki "Akhisar’ı yendin de diğerlerini yeneceksin !!"  Evet haklısınız. Ama Tamer Hoca sonrası  takımda bir toparlanma olduğunu görmezden gelmemeliyiz.  Akhisar maçında pozisyon zenginliğimiz gayet yeterli. Şimdi de diyeceksiniz pozisyona girdin ama atacak adamın yok !!. Yine haklısınız ; Gerome ile Ghilas’ı burada tartışmayacağım. Ama her maçta bu kadar pozisyon kaçacak diye birşey de yok. Akhisar maçını hocanın dediği gibi kaza olarak görmeli ve geride bırakmalıyız.

Eğer Rize’den 1 puan ile dönersek ; Erzurum maçı ile bu girdaptan çıkabiliriz. Oyuncu kalitemizi , tecrübemizi ve en önemlisi  taraftar gücümüzü ortaya çıkarma vaktidir ki bundan sonraki her maçın final olduğunu  unutmamalıyız. Bu final maçlarında artık Beto, Yasin, Castro, Titi, Serdar, Borges gibi tecrübeli oyuncularımız sahaya ağırlıklarını koymalıdır. Erzurum maçından başlayarak iç sahada özellikle taraftar olarak daha eforlu olmalıyız. Tarzımızı değiştirip hem hakeme hem rakibe baskı  yaratmalıyız.     

Dediğim gibi, bunları Polyannacılık için yazmadım. Sadece  Agbetu’nun golü attığı anda değiliz bunu anlamalıyız. O gün belki son 15 dakika tribünde kontrolü kaybetmesek maça devam edebilsek belki düşmezdik demeyen arkadaş var mı?  Biz taraftarız bütün hesabı kitabı bir yere koyup önümüzdeki  7 haftaya bakalım ; şu işten bir yırtalım sonrasına , oynayanına- oynamayanına, Başkanına , kendimize  , yönetenine- yönetemeyenine, menajerine-scoutuna uzun uzun bakarız.  Konumuz menajerler değil, konumuz   Halil - Alpaslan değildir, konumuz Mehmet Sepil değil , konumuz Gerome –Ghilas değildir , tek konumuz bugün itibarı ile GÖZTEPE!dir.

Sağlıcakla kalın.

Doğan Gazioğlu

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter