Ucuz bir tiyatro oynanıyor, bu sürece gelinmeden önce 2016'da Avrupa gören hentbol takımımız, 2017'den itibaren salonsuz kalıyor, arada mayıs 2019'da ilk defa "maddi sebeplerle" kapatılması fısıldanıyor, taraftarın tepkileriyle "küçülmeye" gidiliyor. Selka'nın gidemeyeceği Avrupa'ya gidiş yine "maddi sebeplerle" istenmiyor ama ondan 1 ay sonra Rota Koleji faciası gerçekleşiyordu.

 

Gelinen süreçte yaşanan ise amasız fakatsız tüm bu sürecin faturasının taraftara ödetileceği bir organizasyon istenmektedir. 2007'de "Alın kulubünüzü"nün bir farklı versiyonu "Alın şubenizi" şeklinde bugün önümüze gelmiş, Göztepeliler tüm iyi niyetiyle şubenin yaşatılması için düşünürken önümüze çıkartılanlar farklıdır. 

 

Altyapı desteğini dahi vermeyen, ilk çıkan sorunda "size verdik siz de yapamadınız" denebilecek şekilde kurulan bir yapı isteniyor, kulubün yarışmacı hakları usulsüz şekilde "federasyondaki tanıdıklar" ile kurulacak bu yapıya devredilleceği söyleniyor. 

 

Şunları bir netleştirelim.

 

1- Süreç boyunca cebinden harcadığı her fırsatta önümüze sunulan şahsın, yarın öbür gün futbol şubesi için de böyle demeyeceğinin garantisi var mıdır ?

 

2- Taraftarın katkısı mı yoksa günah keçiliğine ortaklığı mı istenmektedir ?

 

3- Taraftarın elini taşın altına sokmaya ne kadar istekli olduğunu, bir çok proje ve çabaya ortak olacağını bir kez daha göstermiştir, kulübümüz aynı derecede istekli olmayacaksa bile (!) katakulliyi bırakacak mıdır ?

4- Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok hentbol hiçbir zaman izlenirliği futbol kadar olmayacak, olmayan yayın gelirleri, düşük iddaa gelirleri yarın birden yükselmeyecek. Dolayısıyla tüm bu yapılanlar 1 seneyi kurtarmak için mi yoksa her seneyi kurtaracağımız bir biçimde mi olacak? Bu biline biline şubenin böylesi bir noktaya gelişinde sorumlular kimdir ve yaptıkları yanlışlar nelerdir ?

5- Yine yarın her şeye rağmen şubemiz tüm yarışmacı haklarıyla kulübümüz bünyesinde süper ligde oynarken, üvey evlat muamelesi görecek mi ? Futbol takımının yöneticilerinin çocukları stat açılışında topcularla elele sahaya çıkarken, hentbolcularımız bilet arama derdine düşecek mi ? Kurumsal sosyal medya sayfası bir maç skorunu girmekten aciz olduğu bir şekilde mi yönetilecek ?

 

Son olarak, yapılacak en büyük yanlış, şubemizin kurtulması için ortaya çıkan bu Güçbirliği'nin ucuz numaralara düşürülmemesi için, Hentbol takımımız hiçbir "tanıdık" insafına bırakılmadan Göztepe olarak süper ligde olmaya devam etmelidir. Göztepe Güçbirliği Spor vs. değil GÖZTEPE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNÜN NEFERLERİYİZ !

 

En uzak deplasmanına bile gidenlerden hepinize saygılar,sevgiler...

Bir Avuç Göztepeli

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter