Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Son yıllarda spor alanlarının içinde ve dışında görülen spor etiği ile bağdaşmayan davranışların kulüpler ve taraftarlar arasında giderek geri dönülmeyecek boyutlarda bir düşmanlığa dönüşmeye başlaması ve sporun temel ilkelerini zedelediği gerçeğinden hareket eden BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI, aşağıdaki kuralları kendimize ilke edinerek spor müsabakalarını ve sporu Türkiye ve Dünya düzeyinde hak ettiği konuma getirmek için çalışacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.

Sporun barış, kardeşlik, sevgi ve yardımlaşma olduğunu kabul eden

BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI ,

1- Kulübümüzü her ortamda en iyi şekilde temsil ederek, bir misyoner gibi bulunduğumuz her yerde Göztepe sempatizanı ve üyesi yaratır, kulübümüzün hak ettiği sevgi ve saygıyı görmesi için çalışırız.
2- Kulübümüzün Tarihine, Efsanesine , Armasına ve Renklerine sahip çıkar, yasal olmayan ürünleri satın almaz, tescilli GÖZTEPE ürünlerini kullanırız.
3- Kulübümüze zarar verecek davranışlarda bulunmaz , kulübümüze ait olan malzemelere özen gösterir, temiz ve düzenli kullanırız. Spor müsabakalarının yapıldığı alanları temiz kullanır, maddi hasar ve kirlilik yaratacak davranışlarda bulunmayız.
4- Diğer spor kulüplerinin içişlerine karışmayız .
5- Yönetim kuruluna, branşların teknik heyetlerine ve sporcularına güvenir, onları destekleriz.
6- Sporcularımızın müsabaka içinde harcadıkları enerjiyi ve kulübü için özverili çalışmalarını taktir eder, onları rencide edici fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız
7- Müsabakalarda sadece kendi sporcularımızı içerisinde küçük düşürücü ve rencide edici sözcükler bulunmayan tezahüratlar ile destekler , gerek misafir takım gerekse ilgisi olmayan diğer takımlar aleyhinde tezahüratlar yapmayız.
8- Müsabaka öncesi törenlere saygı gösterir, müsabakaya çıkan takımları ayırt etmeden alkışlarız. Misafir takımın seyircilerine misafirperverlik kuraları ile yaklaşır, gerek misafir takımın seyircilerinin gerek kendi seyircilerimizin müsabakayı izlemelerini ve seyir zevklerini engelleyici davranışlarda bulunmayız.
9- Müsabaka sonunda sonuca saygı gösterir, sonuç ne olursa olsun, Kulübümüze karşı desteğimizi sürdürür, Yönetimin, teknik heyetin ve sporcularımızın moralini bozucu fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız.
10- Gerek İzmir’de gerek diğer şehirlerdeki müsabakalara gidiş gelişlerimizde , kullandığımız taşıtlara , geçtiğimiz çevreye ve çevrenin sakinlerine zarar verici ve rahatsız edici fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız
11- Hak etmediğimiz uygunsuz davranışlarla karşılaşmamız Biz Göztepelilerin de böyle davranmamızı gerektirmeyeceği gibi; hiç bir taraftara, kuruluşa, yada kulübe karşı misillemede bulunmayız.
12- BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI burada yazılı ilkeleri kendi kulüpleri bakımından benimseyen ve uygulayan diğer kulüplerin taraftarlarına her zaman ve her yerde tüm centilmenliğimizi göstermeyi görev sayarız.

*Bu metnin taslağı Sayın Birol Özsandık tarafından hazırlanmıştır. Metnin maddeleri sitemizden yaklaşık 1 ay boyunca oylanmış olup, kabul edilmeyen iki madde dışında kalan 12 maddeden yukarıdaki metin oluşmuştur. Bu metin 2001-02 sezonunun ilk maçında el ilanı olarak taraftarımıza dağıtılmıştır. Bu el ilanının basımındaki katkılarından dolayı ETC Travel'dan Sayın Tolga Gencer'e, dağıtımını üstlenen Mustafa Dizdar, Oktunç Güloğlu, Baki Karakoç ve Süleyman Yengil'e, oylayan taraftarlarımıza, tanıtımındaki katkılarından dolayı Sayın Osman Gençer, Çağatay Çağlar ve Emre Tilev'e, Sayın İrfan Asil'e, yönetimimize, Göztepe AŞ Halkla İlişkiler Müdürü Cemil Bey'e ve Bahar Buda'ya, Spor Bakanımız Sayın Fikret Ünlü'ye, http://www.sporum.gov.tr editörlerine ve emeği geçen diğer herkese teşekkür ederiz.

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter