Tribün olarak deplasmanları seviyoruz . Hele hele Türkiye'nin bir ucundaysa daha çok seviyoruz . Gittiğimiz böyle yerlerde yerel halk , eğer önceden birileri tarafından aleyhimize şartlandırılmamışsa , hayranlıklarını gizlemeyip yerel egolarına takılmadan hayranlıkla izleyip alkışlar ile uğurluyorlar . Dün Pazar ' da olduğu gibi . . .

Gidilen yollar , çekilen zahmetler , harcanan paralar helaldir bu armaya . Formayı giyenlerin kim olduğunun önemi yoktur . Sonuçta armaya sevdalı bunca can , Halil'in , Emrah'ın , Metin'in Oğuzhan'ın onun bunun peşinden gitmiyor. Sadece armasına olan aşkını haykırabilmek , onu yad ellerde yalnız bırakmamak , diğer yandan da hayatın anlamı sarı kırmızı derken bunun yürekten söylenmiş bir ağıt bir feryat , hatta hayatın ta gerçeği olduğunu bir kez daha haykırmak için gidiyorlar .

Tanımı ya da sosyolojisi yok bu sevdanın. Gidiyoruz işte . Allah , sağlık , imkan ve zaman verdikçe de gitmeye devam edeceğiz. Şampiyonluklar , kupalar , başarılar peşinde değiliz . Hatta her maç bize iki penaltı verilmesini de istemiyoruz. Arma çıksın sahaya . Biz o an kendimizden geçelim . Arma atsın golünü . Biz Akhisar'da telleri yıktığımız gibi Pazar stadında da demirleri kıralım . Şükürler olsun ki tribünden yuvarlanan Hakan , Hasan ve Ferhat kardeşlerimizin durumu iyidir . Bu nasıl bir sevgidir ki ölüm tehlikesi geçirmiş Hakan, kalkar kalkmaz yaşıyor muyum , kolum bacağım nasıl , şuurum yerinde mi demiyor futbolculara sarılıyor. Bu nasıl sevdadır ki , hastanede kendine gelen Hasan kardeşimiz "maç kaç kaç " diyor . Arkadaşının yanında yere kapaklanan Ferhat , bir baba şefkati ile kardeşini kucaklayıp kucağına alıyor . Sevgi ve kardeşliği kelimelere dökemezsiniz. Sadece yaşar ve yaşatırsınız . Biz böyle bir tribünüz . 

Tempoyu bulduk mu sette kim var kim yok çok önemli değildir . 90 dakika sürer o coşku . Devre bitmiş , maç bitmiş hatta arada gol atmışız önemi yoktur . 10. dakikaya kadar takımlarını desteklemeye çalışan ev sahibi tribünleri bu dakikadan sonra bizi zevkle ve çiğdem ile izlemeye başlarlar . Maç biter alkışlanırız . 

Stadın dışındaki Bizans spor okullarının çocukları ile karşılıklı Göz Göz çeker elimizde ne kadar atkı ve fazla forma varsa onlara veririz . Dayılanmak ya da atarlanmak değildir biz de gurur . Paylaşmak ve derin bir nefes almaktır . 

GÖZTEPE ANTALYA TAYFA , 10 'u uçak 3 'ü otobüs ile olmak üzere , 13 kişi ile tribünlerdeki yerini aldı. Takımımız ve tribünümüz hakkında konuştuk. Muhabbet dibine vurdu . 90 dakika susmadı . Coştuk , çoşturduk . Islandık :) Yağmur yağmıyordu ama  sağolsun kardeşlerimiz coştukça ıslattılar bizi . Yediğimiz içtiğimiz bize kalsın. Kısıtlı vaktimizde , Trabzon'da bulunan Atatürk Köşk'ünü ziyaret etmek bize yetti ve de arttı . Uçak saatini ise Trabzon Boztepe'de Trabzon'a yukarıdan bakarak kahvemizi ve semaverdeki çayımızı yudumlayarak bekledik . 

Türkiye'nin en uzak deplasmanında tribünlerde hatırı sayılır sayıda bayan taraftarımız vardı . Seyirci değil bildiğin 90 dakika susmayan taraftar . Antalya'dan Av.İhsan Kürşat Bilgin beyin hanımı sayın Şule hanım , Kerim Sarıkuş kardeşimizin hanım arkadaşı Sayın Firuze Özlem Önder , Sempol ablamız , Ayfer kardeşimiz , Sayın Devrim Cem ile birlikte gelen hanımefendi , Sergen kardeşimizin ailesi bir çırpıda sayabileceğim bayanlardı. Kuşkusuz ismini bilemediğim bayanlar da vardı. Hepsinin ayaklarına sağlık. Hoş gelmişler ve hoş getirmişler . Hep birlikte kelimenin tam anlamı ile kavgasız küfürsüz çiçek gibi bir tribün olduk. Ankara ve İstanbul'dan gelen dostları da unutmamak ve mutlaka burada bahsetmek lazım  . 

Son olarak , Antalya'ya dönüş uçağında birlikte seyahat ettiğimiz Timur Kosovalı'ya da bir parantez açmak lazım . Timur bir beyefendi . Timur , haziran  ayında doğacak çocuğunun sırf İzmir'li olması için İzmir'e götürecek ve doğumu orada yaptıracak kadar İzmir aşığı . Timur haksız bir şekilde 11 de oynatılmamasına rağmen - ki bu benim kişisel görüşümdür - takım olarak şampiyonluğa kilitlendik. Benim görevim çok çalışmak ve arkadaşlarıma destek olarak takım bütünlüğünü bozmamak diyecek kadar delikanlı . Hatta bunu söylerken , özellikle yüzüne ve mimiklerine dikkat ettim . Timur bunu tüm içtenliği ile ve samimiyetle inandığı için söylüyordu . Epey bir sohbet ettik. Hatta , kendisi yanımıza gelip hal hatırımız sordu . Göztepe Antalya Tayfa ya da bir minik jesti oldu ki bu bizim aramızda kalsın. Buradan kendisine tekrar çok teşekkür ediyoruz . Sözün özü , Timur bu armaya efendice hizmet etme kapasitesine sahip bir evladımızdır . Umarım öyle de olur . . .

SAYGILARIMLA...

 

NE OLURSA OLSUN

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE

VE

GÖZTEPE'MİZE BİR ŞEY OLMASIN...

 

MUSTAFA DALYANOĞLU

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter