Göztepemiz tamamen dolu tribünler önünde oynanan maçta elde ettiği pozisyonları cömertçe harcadı. Bir topumuzun ditrekten döndüğü karşılaşma 0-0 bitti. Kayıhan maç sonrasında oyunu golle süsleyememekten yakındı. PAF takımımızsa 1-0 galip geldi. Stat: Alsancak
Hakemler: Yılnur Önen, Cengiz Akyüz, Serdar Çakıroğlu

Göztepe: Majdan, Emre, Erkan, Servet, Göksel, Tayfun, Korhan, Cumhur, Mehmet, Zafer Biryol, Mustafa Özkan

İstanbulspor: Zdravkov, Yalçın, Saffet, Petkov, Pinto, Saidou, Zeki, Selçuk Şahin, Bülent Üçüncü, Cenk İşler, Mehmet Yozgatlı

Sarı Kartlar: Dk. 21 Mehmet (Göztepe), Dk. 29 Saidou (İstanbulspor)

Kırmızı Kart: Dk. 33 Pinto (İstanbulspor)
Her iki takımın da savunma güvenliğini ön planda tutan bir oyun anlayışıyla sahada yer almasıyla, karşılaşmanın ilk dakikalarında tipik bir orta alan mücadelesi izlendi. İlerleyen bölümde Göztepemiz, tribünleri tamamıyla dolduran taraftarımızın da desteğiyle daha atak bir görüntü sergiledi ancak rakip kalede istediği düzeyde etkili olamadı.
İstanbulspor ise Pinto'nun kırmızı kartla oyun dışı kalmasıyla sahada 10 kişi mücadele etmeye başlamasının ardından, daha da çok savunmaya yöneldi.
16. dakikadaki İstanbulspor kontraatağında Mehmet Yozgatlı, uygun durumdaki Selçuk Şahin'e topu bıraktı. Bu futbolcunun şutunda Majdan başarılıydı.
22. dakikada Göksel'in sağdan ceza alanı içine ortaladığı topa iyi yükselen Servet'in kafa şutunda, kaleci Zdravkov tehlikeyi önledi.
33. dakikada girdiği ikili mücadelede Cumhur'u formasından çeken Pinto, önce ikinci sarı kartı, sonra da kırmızı kartı gördü ve oyun dışı kaldı.
34. dakikada Korhan'ın soldan kullandığı serbest vuruşta yine Servet topa iyi yükseldi. Servet'in kafa şutunda, top üstten auta gitti.
Göztepemiz, 10 kişi kalan rakibi karşısında ikinci yarıya da baskılı başladı. Ancak takımımız savunmasında çok iyi bir kademe anlayışı uygulayan İstanbulspor önünde gol getirecek pozisyonlar üretmekte zorlandı.
Konuk takım, ikinci yarıya Zeki'nin yerine Niyazi'yi oyuna alarak başladı.
50. dakikada Göksel'in sağdan ceza alanı içine ortaladığı topu Zafer Biryol uygun durumdaki Mustafa Özkan'a aktardı. Mustafa Özkan maçta her iki takımın da yaratmış olduğu en önemli pozisyonda vurdu, fakat Niyazi yatarak topun önüne geçti ve tehlikeyi önledi.
58. dakikada Mustafa Özkan'ın yerine Ersen Martin oyuna girdi.
63. dakikada İstanbulspor'da Cenk çıktı, Güven oyuna alındı.
68. dakikada Emre'nin yerine Zafer Uysal, 72. dakikada da Korhan'ın yerine Cem Baki oyuna girdi.
73. dakikada Mehmet'in soldan hızla getirip ortaladığı topa arka direkte Zafer Biryol kafayı vurdu. Zdravkov meşin yuvarlağı kontrol etti.
77. dakikada İstanbulspor'da, sakatlanan Yalçın'ın yerine İlker oyuna dahil oldu.
80. dakikada yine Mehmet'in soldan ortasında, Zafer Biryol'un kafa şutunda, top üst direkten döndü.
85. dakikada Zafer Biryol'un sağdan yaptığı ortada, İlker kale çizgisi önünden topu kornere göndererek, gol tehlikesini önledi.
90. dakikada İstanbulspor'dan. Güvenı takımının en önemli pozisyonunda başarısız oldu. (!!!). Sol kanattan Mehmet Yozgatlı getirdiği topu uygun durumdaki Güven ile buluşturdu. Çapraz pozisyonda Majdan ile karşı karşıya kalan Güven'in şutunda, Majdan meşin yuvarlağı kornere tokatlayarak mutlak tehlikeyi önledi.
Maç başladığı gibi bitti ve puanımızı 28'e çıkarmış olduk.
Ümit Kayıhan, maç sonrasında "Oyunumuzu golle süsleyemedik" dedi. İstanbulspor karşısında özellikle ikinci yarıda çok gol pozisyonu üretildiğini savunan Ümit Kayıhan, "Soldan sağdan 23 orta yapıldı, gol pozisyonlarına girdik, direkten topumuz döndü. Ben sahada Göztepe adına olumlu şeyler gördüm. Yalnızca topu 3 direğin arasından geçiremedik. Bence golsüz ama zevkli bir maç oldu" dedi.
Kayıhan, alınan 1 puanla önemli bir kayba uğranmadığını belirterek, "Kazansaydık büyük avantajımız olacaktı. Beraberlik de kötü değil. Göztepe'nin hanesine yazdıracağı her puan kazançtır" diye konuştu.
Maçın hakemi Yılnur Önen ve yardımcılarını kutlayan Kayıhan, "Berabere kalmamıza rağmen hakemlerden memnun olduğumu söylüyorum" dedi.
İstanbulspor Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman ise Göztepe'nin 3 haftada topladığı 7 puanla moral kazandığını ve taraftarlarının da desteğiyle özgüven içinde sahaya çıktığını kaydederek, "10 kişi kaldıktan sonra sıkıntı yaşadık ve artık bizim için iyi mücadele edebilmek önemliydi. Geçen hafta berabere kaldıktan sonra 2 puan kaybettiğimizi söylemiştim. Şimdi 1 puan kazandık diyorum" açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter