19

“Do you know what it takes to be a Göztepe supporter?” bu cümleyle uyanmışım Beşiktaş maçının ertesi günü uyandığımda. Rüyalarımızı, hülyalarımızı inşa etmişiz Göztepe üzerine. Tam 19 yıldır kabusları da rüyaları da paylaşmışız Göztepelist çatısı altında.

Göztepeyle büyümüş üzülmüş kısacası yaşamışız. Eşlerimiz, çocuklarımızdan önce tanışmış, koşturmuşuz birlikte Göztepe için, Göztepe peşinde. Kahvehane köşelerinden, pizzacılara, isyan yürüşlerinden, savcılık başvurularına, Göztepe adının geçtiği hemen her yerde elden ne gelirse karınca kararınca Göztepe duruşu için olmaya çalışan küçük ama kocaman bir topluluk olmuşuz. Takımın gidişatına göre teknik direktörlerimizle ve menejerlerimiz birlikte yediğimiz yemeklerden, başkanlarla olan bazen trajik bazen komik bazen de Göztepemiz adına yaptığımız fikir tartışmalarına kadar fikrimiz Göztepe adına hep sabitti çok şükür, bundan sonra da böyle kalacak inşallah.

Yeri gelmiş evlerimizden aranmışız yazdıklarımızdan dolayı, yeri gelmiş bize beste yapılmış temiz tribün istedik diye. Sevmeyenimiz olsa da sevenimizin daha çok olduğunu bilmek güzel. Bu camianın elle tutulan organizasyonlarında ilkleri başlatmış, ve çekinmeden destek olmuş, kendini de ön plana koymaktan beri durmuş bir grup. Kimilerine göre Kordon’da rakı masasında dansöz oynatan, kimisine göre lüks ofislerinde viski bardağıyla snob yorumlar yazan bir zengin kitlesi. Bazen gizemli bazen de hoyrat bir şekilde doğru bildiğini herkese ve her şeye rağmen ama sadece Göztepe için ifade eden Göztepe sevdalıları. Yeri gelmişken en çok biraraya geldiğimiz yer kebapçılar, acıyı meze yapıp kederlerimizle biraraya gelmeyi 19 yıldır seviyoruz. 

Yıllar önce kendimizi nasıl ifade ederiz derken Yahya Kemal’in “Mehlika Sultan” şiiriyle ifade etmiştim. “Göztepemize aşık bu gençler, Kara sevdalı birer aşıktı…” Bu aşk ile çoğu zaman hüzünler, hezimetler yaşasak da bu sevda aşkıyla motive ettik birbirimizi. İnternet dutlukken kurulan Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.">goztepelist@yahoogroups.com arşivi cidden Göztepemiz için ne kavgalar verildiğinin en kıymetli arşividir. O zamanki yahoogrouplar içinde Türkiye’de 3. Taraftar grubuyduk, ve hali hazırda içine sızılması en zor yahoogroup özelliğini de barındırmaktaydı. Çok aktif olmasa da zamana not bırakılması adına yazıları oraya atmaya devam ediyoruz ara ara.

Herkes işinde gücünde şimdi, eskisi kadar aktif olmasak da gecemiz gündüzümüz yine Göztepe tabi ki. Elden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz, eskisi kadar sık toplanamasak da halimizi hatırımızı sorup eski günleri yad edip Türkiye’den önce Göztepemizi kurtarmaya devam ediyoruz.

Amatör taraftar olarak başladığım yolda Göztepelist vesilesiyle tanıştığım kocaman bir ailem var, bastonlu günlerimiz gelene dek “Ne olursa olsun Göztepemize bir şey olmasın!” diyoruz.

19 senedir taşıdığımız bu bayrak yeri geldiğinde Junior Göztepelistlilere de devredilir bir gün elbet.

Nice güzel günlere

İlk günümüzden bu güne gelene dek bizi destekleyen, bizimle olan ve dahi bizi eleştiren herkese ama herkese teşekkürü borç biliriz.

Göztepelist Yürütme Kurulu adına

Amatör Taraftar

Hakan Taşpınar

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter