Sendromsuz Pazartesiler yaşayamıyorken, bırakın üst üste galibiyetler almayı, kazanmaya bile özlem çekiyorken, fikstüre göz ucuyla dahi bakmaya korkuyorken, üst üste gelen dört galibiyet bizi bir anda düşme hattının dışına çıkarttı.

Hepimiz rahat bir nefes alamasak bile en azından güzel bir Oh! çekmiş olduk.

(GÖZTEPELİYİM diye söylemiyorum ama) asla yadsınamaz bir gerçek olan; GÖZTEPE tribünlerinin futboldan anladığı gerçeğinin ispatı niteliğinde; alınan kötü sonuçlara rağmen hocanın arkasında durulması ve oynanan futbola inanılması ile başlayan kenetlenme ve başkaldırışın neticesi bu haftalarda alınmış oldu. Umuyorum ve inanıyorum ki devamı da gelecektir.

Üst üste alınan dört galibiyete rağmen düşme hattının sadece 3 puan (yani averajlar hesaba katılmazsa) 1 maç dışında yer bulabilmemiz ligde gene bu işin son haftalara kalacağının adeta sinyalini veriyor.

Takımlar ciddi anlamda transfer hamleleri yapıyor ve görünen o ki yapmaya da devam edecekler. Hepimizin de yakından bildiği gibi son haftalar yaklaştıkça daha başka başka faktörler de(!) devreye girecek.

Ve bilin bakalım bu başka faktörler(!) içerisinde bu ligin en yalnız takımı kim?

Her ne kadar önümüzü artık biraz daha net görebiliyor olsak da içeride;

Altay-Galatasaray-Kasımpaşa-Alanyaspor-Kayserispor-Rizespor ve Beşiktaş ile oynayacağız.

Deplasmanlarımız ise;

Hatayspor-Giresunspor-Trabzonspor-Konyaspor-Fenerbahçe ve Gazişehir (üst üste iki deplasman) Karagümrük ve son maç Adanademirspor.

Şahsi fikrim şu ana kadar 32 puana sahip takım dahil herkes potansiyel düşme adayıdır.

Altımızda ya da yakınımızdaki her takımı içeride yenip hem arayı açmak hem de direkt rakibimiz olan takımları demoralize etmek, buna ilave olarak da dışarıdan getireceğimiz ekstra puanlarla işi kurtarmak şu an bu işin en çabasız matematiği.

Ancak görüldüğü gibi hem üst üste iki deplasmanımız olması, hem deplasman maçlarımızın iç saha maçlarından fazla olması, tüm bunlara ilaveten; COVID sıkıntısı, Türkiye kupasında devam ediyor olmamız gibi durumlar işin hiç de kolay olmadığının göstergesi.

Bu anlamda her ne kadar transferi kapatmış gibi duruyor olsak da herkesin dile getirdiği iki mevkii için bence de yerli ya da yabancı transfer şart.

Yabancı transferimiz şu an için kadroda değerlendirilmeyen yabancı ya da yabancıların gitmesine bağlı.

Ancak unutulmamalı ki şu an yönetim tarafından yapılacak bazı fedakarlıklar, bizim belki de bu senemizi ve hatta önümüzdeki seneleri kurtarmamız anlamına gelebilir.

Yapılacak her asiste, atılacak her gole, kurtarılacak her topa, oyuna girecek her oyuncunun katkısına ihtiyacımız olacak.

Süleyman YENGİL

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter