Bugün burada toplanan bu insanlar, sadece birilerini protesto etmek için bir araya gelmiş bir topluluk değil aynı zamanda 7 yıllık süreçte kimi zaman fark edilerek kimi zamanda fark edilmeyerek eriyip giden bir değeri ayağa kaldırmak için toplanmış ve dimdik ayakta, Göztepe Sevdalılarıdır.

Yıllarca İzmir'i, onurlu bir şekilde temsil etmekten başka hiçbir kusuru kabahati olmayan kulübümüz malumunuz sadece biz Göztepelilerin sevdası değil yaşadığımız nefes aldığımız İzmir'imizin çok önemli bir simgesidir. Davul zurna ile Yeniasır'a satılan şube her geçen gün sportif başarıda büyürken mali açıdan içi boşaltılmış, günden güne İstanbul’dan yönetilip denetlenmeyen başkanlar ile idare edilen bir kulüp haline gelmiştir.

Bu süreçte birçok yalancı yöneticimiz birçok yalancı çalışanımız, birçok yalancı futbolcumuz oldu ve bunların herbiri asırlık çınarı liğme liğme sömürdü. Hep güvenimiz boşa gitti en çok güvendiğimiz Başkanlar bizi aldattı en çok umutlandığımız platform bizi yolda bıraktı en çok güvendiğimiz medya görmezden geldi. Şirketlerini teker teker kurtaran Dinç Bilgin milyonlara malolmuş bir kulübün futbol şubesinin sahibi olan şirketini unuttu. Son olarak inandığımız güvendiğimiz yönetimimiz geç te olsa transferin önünü açıp transfer yapsa da futbolcuları sahada görmeden inanamıyoruz. Ne yazık ki bu güvensizliği bizde gene yöneticilerimiz yarattı.

Bizler taraftar olarak sade maçlara gidip evimize dönmek gibi işleri çoktan bırakıp "Yönetim ile ilgili kulüp ile ilgili camia ile ilgili neler yaparız?" diye düşünürken, yönetici zümre diye geçinen insanların maçlara bile gelmemesi, en çok güvendiğimiz camia büyüklerimizin, en çok güvendiğimiz Güzelyalı esnafımızın, en çok güvendiğimiz eski yöneticilerimizin, herşeyden de çok yaşama gayemiz olan İzmir'imizin bizleri ve Göztepemizi yalnız bırakması bizi kaçınılmaz sona doğru sürüklemektedir. İzmir'in adını dağa taşa Avrupa'ya yazdıran 81 yillik Göztepe 3.ligde can çekişirken nedense İzmir lobisi taraftarı bile olmayan bir takım etrafında birleşmiş ama hiçbir şey yoktan varolmadığı için kaçınılmaz sonucu değiştirememiştir. Borç silinmeden, maaş ödenmeden, tesis yapmadan yöneticilik yapmak moda haline gelmiştir.

81 yıllık efsane bir takım düşünün genç takımı, a takımı ile maç yapamıyor dernek, şirket kurtuluş platformu herkes birbirine düşman 19 yaşındaki topçular posta koyup gidiyor gidenden tek kuruş alınmıyor ya da alınıyor, yok oluyor. Yaşanan itibar kaybının belki de yonetimin maddi ve sportif basarisizligindan daha kötü oldugu bir gerçek olarak ortaya çıkıyor. Bizler kulübümüze üye olamıyoruz ve şirket yapısı itibariyle kulüp ordan oraya satılırken ve bizler kulübe en yakın yabancılar olarak gelişmeleri hep ertesi sabah gazete sütunlarından öğreniyoruz.

Ne acıdır ki bizler Göztepe taraftarları olarak da bu güne kadar hep karşımıza çıkanlara inandık güvendik içimizdeki acıyı içimizdeki hıncı içimizdeki h?ırsı dışarıya gösteremedik Göztepemizi sahipsiz bıraktık. Ama bugün itibariyle artık bardak doldu bardak taştı. Bizler artık beklemekten bizler artık inanmaktan bizler artık kandırılmaktan bıktık.

Bugün burada olduğumuz gibi artık hep biriz hep beraberiz ve Göztepemize sahip çıkmak Göztepemizi iyiye doğruya güzele götürmek için elimizden gelenin en fazlasını yapacağız.

"Biz ne yapabiliriz ki..." demeyeceğiz, Bz "Bir tek biz yaparız..." diyeceğiz. Bizler buraya Göztepe sevdalılarının artık gözünün açıldığını ve kulübün menfaatine olmayan her konuda elini masaya vuracağını göstermeye geldik. Kulübüne üye olamayan taraftarlar olarak bizler 3.lig takımı sevenleri olarak iki tane dernek kurduk ve bunları büyütmeye başladık. Artık eskisinden daha güçlü ve organizeyiz ama hepsinden önemlisi Göztepe'mizi kendisine gelir kapısı olarak görenlerin göreceklerin ensesindeyiz.

 

İşte bu şerefli onurlu ve yürekten gelen mücadelemizde bizim yanımızda olmak isteyen bize, Göztepe’ye destek olmak isteyen bu güne kadar sessiz kalmış bu güne kadar ürkmüş herkesi bu büyük varoluş savaşına katılmaya davet ediyoruz. Tüm Göztepe taratftarları adına bizler; Başta TMSF olmak üzere devlet kurumlarını 1999 yılından bu yana gelinen süreçte; bir katlı bina bile inşa edilmezken, milyonlarca YTL borcun nasıl ve kimlerce yapıldığını araştırmaya, başta yerel medya olmak üzere; tüm ulusal medyamızdan yıllarca sömürüp sonra bir kenara atan, Dinç Bilgin ve Yeni Asır'dan bu yaptığının hesabını sormaya bekliyoruz. Başta Egeli olmak üzere tüm sanayicilerimizden, başta İzmirli olmak üzere tüm ticaret erbaplarından, başta Güzelyalı olmak üzere tüm İzmir esnafından bugün hiçbir şeyi olmayan İstanbulspor'a bile milyonlarca YTL yatırım yapılırkenn yüzbinlerce sevdalısı olan potansiyeli ve tarihi ile başlı başına bir fenomen olan Göztepe'mize neler yapılabileceğini düşünmesini istiyoruz. Sizler bir gelin biz size bin gelelim. Gelin Bir Olalım Gelin Göztepe Olalım. İsyancı ruhumuzla yeniden doğalım.

Alayına İsyan İnadına Göztepe

GöztepeLIST Organizasyonu ve YALI

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter