Basın Bildirisi
Bayan Voleybol Takımımızın Ligden Çekilmesine İlişkin Son Sözümüz Ve Göztepelilik Şuuru
 
26 Ekim 2008 tarihinde Isparta’da oynanan Ispartaspor – Göztepe karşılaşmasında emniyet güçleri tarafından darp edilen Teknik Direktörümüz Mustafa Fedai’ye, Genel Müdürümüz Serdar Samur’a ve Kulüp Müdürümüz Gürol Güncan’a geçmiş olsun diliyoruz.
 
Masum ve onurlu birer vatandaş olan, aynı zamanda sıfatı, görevi belli olan bu spor insanlarına karşı ölçüsüz ve orantısız olarak polis tarafından kullanılan şiddetin, demokratik hukuk devletinde en ufak bir bahanesi, açıklaması olamaz. Bu sorumsuzluğun ve şiddetin tekrarlanmaması için Göztepe yönetiminden masum insanlarımızın hukukunu korumak adına, tüm emniyet güçlerine gölge düşüren ve onları töhmet altında bırakan bu kişilerin cezalandırılması yönünde gerekli kararlılığı gösterip, takibi yapmalarını bekliyoruz.
 
GöztepeLIST Organizasyonu Yürütme Kurulu olarak bayan voleybol takımımızın ligden çekilmesine ilişkin son sözümüzü söyleyeceğiz. Bu son sözümüz olacak, çünkü biz Göztepe’de ikilikten, camianın kendi içinde itişmesinden, çekişmesinden yana değil, birlikten, beraberlikten yanayız. TEK GÖZTEPE’ye inanıyoruz ve O’nu seviyoruz.
 
Bizler Göztepe’nin menfaati ve başarısı için gerekirse kan kusup, “kızılcık şerbeti içtik” deriz.
 
Ne yazık ki yönetimimiz bu olgunluğu gösteremediğinden bu olgunluğu göstermek yine “Göztepeliye” düşmüştür.
 
Türkiye’de şimdiye kadar kayırıldığı için sosyal adaletsizliğin timsallerinden olmuş “üç büyükler” kavramına ve bu kavramı yaratan kulüplere ait voleybol dahil birçok branştaki takıma sponsor olan, salonlara, stadlara, formalara, maç sonrası röportaj verilen panolara adını yazdıran ALPET, kendi öz bayan voleybol takımını bir sene önce şampiyon olarak geldiği ligden çekmiştir. Bahanesi ise “futbola yoğunlaşmak”tır.
 
“Futbola yoğunlaşmak” şeklinde bir bahane başka şartlarda bir saygısızlık olmayabilirdi. Ancak bu şartlarda bu bahane nasıl kabullenilir? ALPET bir yıl boyunca Şükrü Saraçoğlu stadında beş tane daha az panoya isim yazdırsa, bir başka kulübün bayan voleybol takımının formasına reklam vermese, Avrupa liglerinden verilen maçlarda ekrana gelen dijital skorborda sponsor olmasa, Göztepe armasını en yükseğe çıkarmış, şampiyonluk getirmiş gencecik voleybolcu kızlarımızın boynu bükülmez, futbolda şampiyonluk parolası ile yola çıktığımız bu önemli senede camia gerilmezdi.
 
Bizim üzüntümüz  Göztepe’ye şampiyonluk kupası getirmiş sporcumuza sahip çıkılmayışınadır, bizim üzüntümüz elaleme akıtılan paranın onda birinin, belki yüzde birinin kendi öz evlatlarımıza çok görülmesidir, bizim üzüntümüz camianın ahmak yerine konmasınadır, bizim üzüntümüz Yönetimin futbolda şampiyon olacağımız bir senenin başında bunları düşünmeyecek kadar umursamaz olup, taraftarı germesine, bölmesine, hiçe saymasınadır.
 
Bu camia son yıllarda hep kurtulmak istediği, yakasından silkmek istediği yönetimlerce sömürüldü, yere çalındı. Şu an en azından ne olduğu kim olduğu ve ne yaptığı belli bir yönetimimiz var. Bunu tabii ki sevinç ve takdir ile izliyoruz.
 
Ancak kimse unutmasın ki bu camia UEFA yarı finali, Türkiye kupaları, Cumhurbaşkanlığı kupaları getiren, milli takıma düzine ile oyuncu veren, on branşta spor yaptıran, ailesinin rızkından artırarak Göztepe bayrağını zirvede tutan yöneticiler de gördü.
 
Biz bayan voleybol şubemizle ilgili yapılan bu hatayı unutmamak ve kabullenmemek üzere not ediyoruz. Ancak en azından bu sene lokomotif şube olan profesyonel futbolun şampiyonluğu için sezon sonuna kadar bu konuyu bir daha dile getirmeyeceğiz.
 
Biz Göztepe terbiyesi ile yoğurulmuş, saygı, sevgi, vefa, cefa, sabır, fedakarlık nedir bilen bir neslin genç temsilcileriyiz! Yönetimimizden para, pul, paye, ünvan hiçbirşey beklemiyoruz. Yeter ki bizim gösterdiğimiz bu sorumluluğu, bu bilinci onlar da göstersin.
 
Göztepe için bu sezon futbolda şampiyonluk bekliyor, bu şampiyonluk için, birliğimiz, beraberliğimiz, Göztepe’nin genel başarısı ve menfaatleri için TAKIMLARIMIZI, teknik adamlarımızı, sporcularımızı ve Yönetimimizi her zaman fedakarca ve cefakarca destekleyeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.
 
Saygılarımızla,
 
GöztepeLIST Organizasyonu Yürütme Kurulu

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter