Göztepelist tarafından organize edilen HERSEY TEK BÜYÜK GÖZTEPE İÇİN isimli birlik beraberlik toplantımız dün akşam 72 kişilik rekor bir katılım ile gerçekleşmiştir.

Başkanımız Sn.İskender Tugsuz, Divan Kurulu adına Sn.Levent ÜRKMEZ, Yalı Grubu adına Sn.Deniz DURMAZ, Uniforce adına başta yeni başkan Sinan ADAMOĞLU olmak üzere Yönetim Kurulu üyeleri, Tribun liderimiz Sn. Ertan bey ve arkadaşları ile çok sayıda taraftarımızın katıldığı toplantımız saat 20:00 de başlayıp 23:00 e kadar sürmüştür.

Diğer resimler için linklere tıklayın. resim 2, resim 3, resim 4, resim 5Yaklaşık 2 saat 45 dakika boyunca aralıksız olarak soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantımızda bir çok konu açıklıga kavusmus ve gelecekle ilgili yapılan calısmalar hakkında bilgi verilmiştir.

Toplantımızdan direk olarak davet edilmediklerini gerekçe gösterek erken ayrılan Tribun liderimiz Ertan bey ve 2 arkadaşı organizasyonu gercekleştiren Göztepelist Yürütme Kurulunun üzülmesine neden olmuştur. Dün arkadaşlarımıza yapılan açıklamayı tekrar etmek gerekirse duzenlendiğimiz toplantı ile ilgili olarak medya organlarına çekilen fakslar dışında hiç kimseye davetiye vb. materyaller gonderilmemiş katılımcıların tamamı web sitemizde ve listemizde yapılan cagrılar sonucu toplantıya iştirak etmişlerdir. Ayrıca toplantımız 02 Ekim 2004 tarihinde Milliyet,Hürriyet ve Posta gazetelerinde haber olmuş ve taraftarlarımızın yogun olarak takip ettiği www.yali.org , www.goztepeuniforce.org ve www.gozgoz.net sitelerinde yer almıştır. Bir yanlış anlaşılma dolayısıyla da olsa kırdığımız arkadaşlarımıza bir sonraki organizasyonumuzda gereken hassasiyeti gosterecegimizin sozunu şimdiden veriyor kendileri ile ortak çalışmalar yapmaya her zaman açık oldugumuzu yineliyoruz.

Toplantımızın çok seri bir sekilde cok değişik konularda ilerlemesi nedeniyle tam bir toplantı metni oluşturulamamış ancak bahsi gecen konularda kısa kısa notlar alınabilmiştir. Bu notlar aşağıda yer almaktadır. Toplantıya katılan arkadaşlarımızdan ricamız acele ile alınan notlarımız arasında atladıgımız veya yanlış yansıttığımız konular olması halinde bizleri uyarmaları ve toplantımızın camiamıza dogru sekilde yansıtılmasına yardımcı olmalarıdır.

Emeği geçen ve katılan herkese bir kez da teşekkür ediyor, merkezi bir yer olması gayreti ile çok ta uygun olmayan bir salon tercih edildiği için özür diliyoruz. Bir sonraki organizasyonda çok daha iyi salonlarda çok daha kalabalık olarak buluşmayı temenni ediyoruz.

Saygılarımızla,

Göztepelist Yürütme Kurulu

06.10.2004 Toplantısı Toplantı Notları

*Göztepe spor okulları ile ilgili altyapı derneğinin bir çalışması var ve bu kapsamda 20000 adet brosur 15-20 gün içinde yeni asır ile beraber dagıtılacak.

*Spor okularının geliri dernek tarafından kullanılacak.

* Dernek üyeliğinin giriş aidatı ilk yonetim kurulu toplantısında indirilecek ve uye olunması için kampanya baslatılacak goztepelist bu kampanyaya destek verecek. Kulubun su an 1200 resmi uyesi var ancak olenler ve aidatını odemeyenler dusuldugunde bu sayı 300-400 e dusecek bu calısma en kısa zamnada yapılacak. bugun uye olan iki sene sonra oy kullanabiliyor ama hemen aday olabiliyor.

* Bizans spor okulları ile ilgili çalışmalar yapılıyor en kısa zamanda sonuc alınacak.

*Yonetim kurmaya calısanlara kesinlikle tehdit soz konusu degil levent urkmezin desteklediği veya en kucuk katkı yaptıgı hiç bir oluşum yok dedikodular oldugu gibi yalan zaten su an yonetim alınacak bir durum yok secim nisanda isteyen aday olur ancak sadece dernek olmaz dernek adaylıgına soyunan aş yide göze almalı.

*dedikodular sonucu olusan güvensizliğin tek cozumu iletişim , taraftar ile yönetim arasında maksimum iletişim sart bunun için ya resmi site calısır hale gelicek yada yönetim goztepeliste mail atan bir sozcu tayin edicek.

*Basketbol ve voleybol şu an zor durumda voleybolu goztepelistin olusturacagı yonetim alsın onerisi geldi baskandan goztepelist ise bu konuyu kendi içinde tartışacagını soyledi su an basketbolun basında olan kısmetli de ilgisizlikten sikayetci bu subelere acele sponsor lazım bu konuda herkesin onerisi yonetim için onemli.

*Hentbol subesi sorunları için baskan ve hentbol subesi yoneticileri acil toplantı yapacak.

*Deplasman organizasyonları guzel ama maliyetli aydın deplasmanını Sn. urkmez ustlendi yeni sponsorluklar olursa devam edicek.

*Bilet fiyatları cok ucuz oldugundan okullara dagıtılmayacak .

*İskender baskan ve goztepelist arasındaki gerginlik baskanın göztepelisti kapatacagım dediği gunun ertesi göztepelist yurutme kurulu ile yaptıgı toplantı ile son buldu. Bu toplantıda baskanın tepkisinin tum listeye değil bir kac yazı yazan kişiye oldugu ve bu nedenle listedeki yazıların bir suzgecten gecmesi gerektiğini soylemesi ve evren olayına acıklık getirmesi, goztepelist yurutme kurulu uyelerinin de mesajlara bir sansur uygulayamayacaklarını ancak siteye girilen haberlerde usluba ve dogruluga daha fazla dikkat edileceğini soylemesi aradaki huzursuzlugu bitirdiği açıklandı.

*Amator branslar ile spor kulubumu yoksa sadece futbol kulubumu olmak dogru bu konuda herkes kararsız ve her zaman akıllarda olan bir soru.

* Dernek Yönetim Kurulunda resmen su an 14 aş yönetiminde 7 kişi var.

* Gürsel Aksel Spor salonu yılbasına kadar bitecek bu salonun tum masrafı devletten cıkıyor göztepenin malı olucak ancak göztepeye universiade den sonra teslim edilecek.

*Taraftar dernegi kurulum asaması devam ediyor ancak bu derneğin tum taraftarı temsil etmesi ve demokratik bir sekilde secim yapabilmesi cok önemli bu ortam olusana kadar boyle bir dernek kurulmayacak.

*Dinç bilginin TMSF ile anlaşmasından sonra birinci parti odemelerin Göztepe A.Ş. borçları için olması için kamuoyu baskısı yapılacak basarılı olunulamazsa amatore dusme fikri ciddi ciddi masaya yatırılacak.

*Derneğin 60 milyar civarında aş ninde 15 trilyon civarında borcu var devamlı faiza ilave oluyor. burada lisanslarda sorun cıkaran 700 milyar civarındaki fedarasyon borcu.

*Şu an ortaya çıkardığımız oyuncuları ortam ne olursa olsun 500.000$ dan aşağı satmayacagız sozu iskender baskan tarafından verildi.

*Menajerler cok tehlikeli tum taraftarların oyunculara sahip çıkması en onemli gorev oyuncularımızı menjarlerle gorustugunu duydugunuz anda yönetime haber verin.

* ikizoglu sahsi ceklerini kestigi için guvendik annesinin soyledikleri yalan biz o olayı hiç olmamış sayıyoruz zaten kulubumuzun o olaydan vakit kaybı dısında bir zararı yok.

* ikizoglu camia buyuklerine guven vermediği için o donemde yonetime destek verilmedi (l.urkmez açıkladı)

* Uniforce un sermaye eksikliği var bu nedenle goztepe dunyası cok kısıtlı calısıyor eger sermaye temin ederse barcınla ve shell istasyonları ile anlaşması var ve kaliteli urunlerde uretilmek uzere bekliyor.(Barış bey açıkladı)

* Divan Kurulu altyapı ile koordine calısıyor ve kulube gelir getirici kaynaklar yaratılmaya calısılıyor su anda kulubun yemek masrafları ustlenildi en kısa zamanda maaslarda ustlenilecek.

* Bayan futbol takımının kulube maddi bir kulfeti yok ama diğer amator subeler de maddi problemler var bunu ancak camianın sahip çıkması ile cozebiliriz. sponsor için herkes birseyler yapsın hatta goztepelist voleybolu alsın (sn tugsuz teklif etti)

* Sportif basarı herseyin ilacı bu nedenle tum kaynaklar futbol takımı için harcansın orada saglanan basarı sponsorda getirir gelirde ilgide. gerekirse hiç bir yere para odenmesin futbolculara ve hocaya odensin.(taraftar önerisi baskanlar tarafından onaylandı)

*alsancakta 8-9 mac full oynasak sponsor cıkar bunu saglamaya calısılmalı taraftar stada cagrılmalı (taraftar onerisi.baskanlar ve goztepelist kampanya elinden geleni yapıcak)

* izvaka döndük en kısa vadede maddi ve manevi kazanc saglayacagımıza inanıyoruz.

* izvak yerine goztepe için projeler gerceklestirilmeye calısıldıgında diğer takımlar bahane ediliyor bu nedenle cozum izvaktan geciyor. vali sozlerini yerine getirirse onumuzdeki sene kuluplere toplam 2 milyon $ kaynak aktarılacak.(soru uzerine sn urkmez açıkladı)

*lisanslar aş nin ve hakim ortak dinc bilgin isterse oyuncularılımızı satabilir ancak su an yonetim bizde dinc bilgin yonetimi feshetmek isterse o gun alınacak bir kararla oyuncular serbest bırakılabilir bu nedenle boyle bir risk yok ve zaten dinc bilgin boyle birsey yapmaz (sor uzerine sn tugsuz ve sn urkmez açıkladı)

* iki sene once kimse sahip çıkmadıgı için iskender başkan aday oldu ve seçildi camia tarafından bu kadar yalnız bırakılmayı beklemiyordu bir nevi camiaya guvenip bu goreve talip oldu. Ama umdugu birliktelik son haftalarda sağlanıyor.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter