Ne yapıyorsunuz ? Ne yapmaya çalışıyorsunuz ? Bir çuval inciri , Sayın Altınbaş'ın hedeflerini , bu cefakar taraftarın hayallerini umutlarını berbat etmeye mi çalışıyorsunuz ?

 

 

Geldiğiniz noktada üzerinize geçirdiğiniz formanın GÖZTEPE forması olduğunun farkında mısınız ? Burada işim biter başka yere çeker giderim gibi bir düşünce ile mi hareket ediyorsunuz ?

 

Kalem kılıçtan keskindir ya hani ? O noktadan hareket ediyorum. Aklınıza başka başka şeyler gelmesin. Sabır taşı olsa çatlardı emin olun.

 

Biz GÖZTEPE taraftarları olarak acılara dayanıklı ve talimliyizdir. Ancak sahada elle tutulur gözle görülür bişeyler görürsek sorun yok. Saçma sapan kadrolar , takımı sabote etmeye varacak kadar daha maçın başında şuursuzca çift dalmalar, yetersizliğini basına verilen demeçlerde her hafta yeni hedefler belirleyerek gidermeye çalışmalar bizlerin yabancısı olan hareketler değil. Ama bunlar çok güzel hareketler de değil.

 

Cihat Hoca dahil hepinizden yaşça büyüğüm. O halde sizlere birkaç nasihatta bulunayım.

 

Kapasiteniz var. Bunu kullanın. Her türlü sosyal hayatınızı kesin. Şurada 12 maç kaldı. Sadece antrenman , maç endeksli yaşayın. 4-5 maç alın ve hep birlikte rahatlayalım. 1-2 ay dişinizi sıkın ve sonrasında buradan bizim sizlere ve sizi bir araya toplayanlara yine birkaç çift sözümüz olacak.

 

Sanmayın ki vaz geçeriz. Biz yine gittiğiniz her yere gideceğiz. Bu suratları yine her yerde görmeye devam edeceksiniz. Yani hep yüzyüze bakacağız. Bolu , Kayseri , Elazığ vs. Hep oralarda olacak armamızı yine sonsuz bir coşkuyla destekleyeceğiz. Ancak siz topçular sakın ola ki antrenmanıma çıkıp, maçlarda oynar gerisine karışmam. Alırım paramı bakarım dalgama diye düşünmeyin emi ? Zira biz bakmıyoruz sizin dalganıza. Biz peşinden kilometreler yaptığımız armamızın yerlerde olup olmadığını önemsiyoruz. Bizler sizi değil üzerinizdeki formayı çok önemsiyoruz.

 

Bakın ne kadar sakin bir şekilde ifade ediyorum duygularımı değil mi ? Tribünlerimizin pozitif düşünmeye yemin etmiş bir elemanını okuyorsunuz şu an. (Ha bu arada bir zahmet bu yazıyı topçulara bi okutuverin. Artık kim yapacaksa?) Sakin sakin de söylüyorum : Takımı düşürmeyin emi ?

 

Cihat Hocam . İlla ki diplomaların vardır. Lisansın vardır filan falan. Ancak her hafta biz aynı filmi izliyoruz. Beğenmediğimiz için de filmin devamını istemiyoruz. Yeni bölümlerini vizyona koymayın bu hikayenin. Biz cinnet geçiriyoruz bu filmden. Zira 3-5 dakika izleyince anlıyoruz ki bu filmin sonu yine mutlu son değil.

 

Ben diyorum ki madem biz gol atamıyoruz ve dahi bu saatten sonra hep zorlu rakiplerle maçlar yapacağız. Bırakalım saldırmayı filan. Nasılsa rakipler bize saldıracak. Bir de bu takımın bünyesine uygun olduğunu düşündüğüm 4-2-3-1 deneyin. Abdullah-Önder-Evren-Berkay dörtlüsünün önüne Hakan-Şamil ikilisini koyun hocam. Her takımı ısırır bu ikili. Onların önüne de Ali – İlhan – Aydın üçlüsünü ya da içinde Korhan ve Teo olmayan diğer varyasyonları bir deneyin. İleri de İbrahim ya da Grobler. 4-2-3-1 i deneyin hocam. Takım gol yemez ve direnç gösterirse zaten bu oyun şablonunda gol atamayacağı bir takım yok ki.

 

Böylece 40 yaşımdan sonra takımdaki bir hocaya da akıl vermek işini de yapmış oldum. Vatana millete hayırlı olsun.

 

Böyle durduğumuza bakmayın. Gülümsüyoruz evet. Ama keyfimizden değil. Anladınız siz onu.

 

NE OLURSA OLSUN GÖZTEPE'mize bir şey OLMASIN...

 

SAYGILARIMLA....MUSTAFA DALYANOĞLU...

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter