Herkesi en baştada kendimizi kandırdığımızı zannettiğimiz ama esasında hiç kimseyi kandıramadığımız futbol takımımızı, yönetimimizi, başkanımızı bir kenara bırakıp bu hafta da basketbol takımımızdan bahsetmek istiyorum.
İlk önce salondan bahsedersek tribunde yaklasık 50 kişi vardı Göztepeli olarak ancak geçen haftadan farklı olarak 10-15 kişilik bir genç grup olunca biraz daha hareketliydi tribunler şeref tribununde yonetimimizi kulüp çalışanlarımızdan Hatice hanım temsil ediyordu. Maçtan önce ki sessizlik ve salonda ki soğuk hava kimsesizliği hissetiriyordu orada bulunan herkese ve başta oyuncularımıza.
Biraz takımımızdan bahsedersek takımımızda Sn.Kısmetlinin şampiyonluğa oynayacak kadro dediği kadromuzdan 2 oyuncu kalmış durumda onlarda Çağlar ve Buğra diğerleri çoğu 88 doğumlulardan oluşan 16 yaşlarında genç basketbol sevdalıları.
Dünkü maçta Çağların kendine göre haklı nedenlerden isteksiz olması ve bu nedenle de maçın ilk 5 dakikasında 3 faul alıp kenarıya çıkması oyuna tekrar girdiği ikinci yarının hemen başında da teknik faul alıp oyun dışı kalması nedeniyle tüm yük Buğra ve diğer gençlere kaldı maçın başından itibaren 1-2 sayıda olsa hep önde götürdüğümüz maçta Çağlardan sonra tek uzun oyuncumuz olan 16 yaşındaki Burak ın 4 faule ulaşması sonucu biraz zorlansakta Burak ın yaklaşık 20 dakika 4 faulle buyuk bir sagduyuyla oynayıp maçı 4 faulle bitirmesi gerçekten görülmeye değerdi. Bunun yanında henüz isimlerini tam olarak ögrenemediğim tüm genç arkadaşlarımın mücadelesi gerçekten görülmeye değerdi adeta sahada tam bir savaş verdiler Tire gücüne karşı ve savaşı kazanmayıda bildiler.
Her kazanılan savaşta olduğu gibi bu savaşta da genç ordusunu tam bir önder gibi idare eden mükemmel bir komutan vardı sahada Buğra !gerçekten gerek oyunu ile gerek gençleri idare edişi ile gerek takıma sahip çıkışı ile tam bir önderdi. Tribundeki az sayıdaki insana helal olsun dedirtircesine bir profesyonellik abidesi idi. Gerçekten kendisini izlemeye doyamadık.
Benim buradan İskender başkana bir tavsiyem var bu hafta futbol maçı yok toplayın takımı götürün basketbol maçına ve tecrubeli oyunculara Buğra yı gençlere de basketboldaki gençleri gösterin belki ufak tefek bir seyler kaparlarda anlarlar hangi takımda oynadıklarını ve alt yapıdan gelenler olarak nasıl oynamaları gerektiğini.
Sizlere bir kez daha tavsiye ediyorum hafta sonu 1 saatinizi ayırıp o salona gelin size garanti ediyorum pişman olmayacaksınız ve yönetimsiz bir takımın neler yaptığını görünce sahaya atlayıp boyunlarına sarılasınız gelecek.
İki haftadır neden Göztepeli olduğumu bana en iyi şekilde hatırlatan Basketbol takımımızın hocasından oyuncusuna herkese sonsuz teşekkür ediyorum iyi ki varlar ve umarım böyle devam ederler.
">

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter