Esasında daha erken, rehavete kapılmamak için bu mutluluk yazılarını, konuşmalarını 5 maçtan sonra yapmalıyız.  Ama o kadar güzel günler o kadar güzel anlar yaşadık ki. Arada 15 gün olmasını da avantaj sayıp bir ara değerlendirme yapabiliriz.  Bir çok Göztepe’liye göre daha şanslıydım. Üç maçı da canlı ve en yakından takip etme olanağım oldu. Ve gördüklerim yaşadıklarım inanın beni galibiyetlerden, gollerden, turlardan çok daha çok mutlu etti.

Elemelerden önce kaygılarımı dile getirmiştim. Bunların bir maç bir tur olmadığını bizim tarihimizde çok öneme haiz anlar günler olduğunu uzun uzun anlatmıştım. Ve bu üç maçlık periyotta gördüm ki bunların hepimiz farkındayız. Tribününden Başkanına, Hocasından Koordinatörüne, Müdüründen Menajerine, herkes ama herkes bunun farkında.

Maçlar oynanırken özellikle gollerden sonra şöyle üstümüze rahatlık gelince arkasına yaslanıp insan bir düşünüyor çok uzağı değil geçen seneyi yaşanan son beş seneyi sonra süper lig günlerini en son olarak bu anı. Ve bütün bunları düşünüp değerlendirdiğimde kendi kanımı oluşturdum. Yepisyeni bir GÖZTEPE doğuyor.

Pırıl pırıl, berrak ve net, inatçı ve isyankar, profesyonel yönetilen amatör desteklenen, YEPİSYENİ BİR GÖZTEPE! Hani o hayallerimizdeki gibi güçlü ve iddalı, hani hep konuştuğumuz gibi 90 dakika yılmadan usanmadan, hani ah şöyle olsa dediğimiz gibi gelene 4 gidene 3, özellikle son iki maçta mükemmel olağanüstü bir tribün daha ne olsun ki. Daha ne isteriz ki bir de şu iki maçı kazasız atlasak ondan sonra Türkiye görecek Efsane nasıl dönüyor. Böyle bir Göztepe’ye yaratan herkese ama herkese çok teşekkür, inşallah teşekkürlerin en büyüğü 2 maç sonra!

Göztepe’nin yeni yönetim kadroları ilk göreve başladığında tereddüde düşmüştük tamam hep profesyonel yöneticiler yönetsin istiyorduk ama  yüzde yüz profesyonel de çok hazır olduğumuz bir şey değil baştan biraz yadırgadık. Sonra hepsini denedik bir de böyle olsun dedik bekledik. Ve bugün itibariyle aşının tuttuğunu söyleyebiliriz. Bu yönetim tarzı tuttu Göztepe yıllardır arzu ettiği hayal ettiği kolej takımı hüviyetini kazandı. İnşallah bu birliktelik ve uyum Göztepe’yi kimsenin beklemediği hayal etmediği yerlere götürecek.

Yalnız benimde özellikle son maçta gördüğüm ve hepimizin atladığı bir şey var. Profesyonel yöneticilerimiz virüsü kapmışlar maçtan önceki ve sonraki hallerini gördüğümüzde profesyonellik biraz yarıda kalmış. Göztepe virüsü damarlarda dolaşmaya başlamış bile haklarında hayırlısı.

Uzun zamandır böylesine mutlu bir hafta geçirmemiştik. O sebeple ne diyeceğimizi ne ifade edeceğimizi de açıkçası bilemiyorum o nedenle yazıda biraz karıştı kusura bakmayın.

Göztepe’miz geliyor tam istediğimiz gibi, güçlü, istekli, kararlı, ne yaptığını bilen. Bir büyük alkışta bizlere hepimize her maç o tribünleri doldurup bıkmadan usanmadan bu armadan vazgeçmeyeceğimizi haykırdığımız için.

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter