Bu güne kadar Göztepe’de yöneticilik yapmış, kenarından köşesinden Göztepe Yönetimlerinde bulunmuş ağabeylerimizi, büyüklerimizi en çok zorlayan konu Göztepe Camiasının başarıya aç olması ve her zaman çıtayı yüksek tutmasıydı. Bu durum da zaten Göztepe kimliğinin Göztepe isyanının bir gereği bir olmazsa olmazı.
 

Bugün gelinen nokta da işte bu! Amatör ligde oynamak, adeta kendi taraftarlarından kurulmuş takımlarla maçlar yapmak zaten yeterince acı veriyor. Bir de üstüne zor geçen haftalar kaybedilen puanlar yenilen goller kaymaklısı oluyor.
 

Geçen haftanın en çok tartışılan konusu hafta başında Kulübe giriş aidatının 1.000 YTL yıllık aidatın 200 YTL olması çarşambadan beri de amatör küme de 10 YTL kapalı 5 YTL açık bileti olmasıydı ama şunu açıkça ifade edebilirim ki Göztepe taraftarı bu iki olayı sineye çekti. Ben 10-11 yaşından beri bu taraftarın arasındayım bugün 29 yaşındayım ve ilk defa taraftarın böyle bir konuda böylesine direk kendisine etki eden böylesine önemli iki konuda bu kadar olgun davrandığını görüyorum. Ve bir Göztepeli olarak ta ulaştığımız kaliteye ulaştığımız bilince gurur duyuyorum.
 

Ancak tabiî ki bunun bir karşılığı olmalı Göztepe taraftarı üstüne düşeni fazlasıyla yapmıştır. Ben inanıyorum ki maçtan 2 saat önce sağnak yağmur başlamasa bilet fiyatlarına rağmen rekor kırılacaktı. Bu da doğanın bize bir azizliği oldu. Göztepe taraftarı üstüne düşeni yaptı yapıyor şimdi sıra yönetimde sıra Altınbaşta.
 

Biliyoruz ki beş senedir olabilecek en üst düzeyde sömürüldük biliyoruz ki tüm kaynaklarımız yok edildi biliyoruz ki uçan kuşa dağa taşa bile borcumuz vardı ve biliyoruz ki tüm bu olumsuzlukların düzeltilmesi için bir şeyler yapılıyor. Biliyoruz ki birkaç koldan çalışmalar devam ediyor kulübümüz kurumsallaşıyor kulübümüz yeniden yapılanıyor.
 

Ama bütün bunların yanında 5 yıldır kahır çeken 5 yıldır yıpratılan taraftarlarımız daha iyisini hak ediyor. Artık nakahat dönemi sona erdi. Artık siz bizi tanımıyorsunuz biz sizi tanımıyoruz dönemi sona erdi. Artık herkes birbirini yeterince tanıyor. Artık Altınbaş olmasaydı Göztepe ne olurdular bitti. Artık hareket zamanı geldi.
 

Nasıl ki Göztepelilerden taraftarlardan her hafta maça gelmesi bekleniyorsa, nasıl ki 10 ytlden bilet alması bekleniyorsa, nasıl ki amatör şubeleri kendi yağı ile kavurması isteniyorsa, nasıl ki çıkacak lisanslı ürünlerin satın alması bekleniyorsa nasıl ki külübe üye olunup aidat ödemesi isteniyorsa ,
 

Göztepeli taraftarlarda bekliyor, Amatör kümede rahat maç izlemek istiyor, kendi taraftarı konumundaki rakiplerle rekabet etmek istemiyor, seneye hangi ligde olacağını bilmek istiyor, Gürsel Aksel’i almak istiyor, Kulüp binasını almak istiyor, Kulüp binasının altında toplanmak istiyor, Alsancak stadını almak istiyor, hepsinden önemlisi ALTINBAŞ’ın farkını görmek istiyor.
 

Biraz hareket gelinen noktada önem kazandı. Ben bir Göztepe taraftarı olarak diyorum ki siz bu hafta Gürsel Akselle Kulüp Binasını alın, Göztepe mağazalarını açın, hafta sonu 10.000 kişi olalım. Önümüzdeki hafta tesis arazisini alın, Alsancağa bayrağı dikin o hafta sonu 20.000 kişiye oynayalım. Siz bu sene sonunda bizi üst lige taşıyın 5.000 kombine alalım. Siz bizi süper lige taşıyın her hafta 50.000 kişiye oynayalım 20.000 kombine alalım.
 

Biz Altınbaş’ın bize sunduğu yeniden doğma şansının farkındayız ve bunun olgunluğu ile davranıyoruz. Sizde Göztepe’nin Göztepe kültürünün Göztepe isyanının farkına varın bunun gerektiği gibi davranın gerisi çok kolay olacak.
 

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Özkan Cengiz
www.ozkancengiz.net
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter