Göztepemizde yeni bir dönem başlıyor,

Yeni Bir AŞ,

Yeni Bir Dernek Başkanı,

Yeni Bir Hakim Ortak Grubu,

Yeni Bir Yönetim,

Yeni Bir Yönetim Anlayışı,

Yeni Bir Teknik Fahri Danışman,

Yeni Bir Teknik Direktör,

Yeni Bir Kulüp Müdürü,

Yeni Bir hatta iki üç forma,
 

Kısa zamanda da zannedersem devamı gelecek,
 

Yeni Bir Stad,

Yeni Bir Tesis,

Yeni Bir Lig,

Yeni Bir Bina,

Yeni Birkaç store,

Yeni Bir otobüs,

Yeni Bir futbolcu,
 

Hatta ve hatta Yeni Bir Takım,
 

Uzun lafın kısası Göztepemiz eldivenden merdivene kabuk değiştiriyor yenileniyor modernleşiyor adeta yeniden yaratılıyor.
 

Peki biz bunun neresindeyiz yani taraftarlar olarak neresindeyiz, Göztepeliler olarak neresindeyiz, ne yazık ki biraz gerisindeyiz bugün açık tribünü şöyle bir karşıdan izleme fırsatım oldu. Herkesin imrenerek baktığı tribünlerimizi görünce inanın üzüldüm.
 

Bir köşe de yılların Başbakanı İsmail 1925 doğdu güneş İzmirde diyebilmek için çırpınıyor. Üst kesimdekiler ona destek vermeye çalışıyor. Tribünün büyük çoğunluğunun konuyla alakası yok  tezahüratına devam ediyor. Gözlerimi kapadım ve karşıma alsancağın orta sahasının göbeğindeki başbakan İsmail geldi. Bir eliyle tribünleri hop oturtup hop kaldıran İstanbul Büyükşehirli oyunculara tekme tokat giren elinde kasa kasa yazar kasa fişi ruloları açığa gelen Başbakan
 

Gözlerimi açtım ve kendi kendime tadında bırak be İsmail Abi, tadında bırak dedim. Ve gözüme aynı gün aynı saatte doğan bir başka Kocaoğlu takıldı Göztepeyi kaostan aldım Altınbaşa teslim ettim der gibi şeref tribünün ikinci sırasında mağrur bir şekilde oturan Kocaoğlu’na Mustafa Kocaoğlu’na nasılda çevresine mutlu gözlerle bakıyordu. Sancılı bir dönemden geçmiş ama başarıyla bitirmiş bir yönetici olarak Göztepenin duayenleri arasında yerini almıştı. Kabul ederiz veya etmeyiz tarih onu Kulübü Altınbaşa aktaran Başkan olarak yazacak ve de işler inşallah böyle giderse bu aktarma her şeyin başı olacak.
 

Mustafa Kocaoğlu’nun kabullendiği yeni dönemi İsmail Kocaoğlu’nun da aynı olgunlukla kabullenmesini bekliyorum en kısa zamanda artık bir dönem sona erdi isteseniz de istemeseniz de bir dönem bitti bu dönemde büyük hatalar yapıldı geri dönülemez hatalar ve bütün bu hataların elbette bir bedeli var hiçbir şey eskisi gibi olmayacak burada Başbakana düşen bu hataları ve bu hataların karşılığını kabullenmek Göztepe’nin en hareketli döneminin şahsına münhasır amigosu olarak kendini kenarıya almak. Bu her şeyin yeniden ve düzenli olarak başladığı günlerde tribünü bölmeden kimseyi kırmadan üzmeden kenara çekilmek Göztepe’nin amigosuna Göztepe’linin amigosuna yakışan bu.
 

Ve kim bilir belkide bir gün Süper ligin final maçında güdümlü 250-300 kişi tarafından değil 40-50 bin kişi tarafından ortaya çağrılır ve 70 bin kişiye 1925te güneş doğdu İzmir’de diye marşlar söylettirir. Ama bugün itibariyle olay bitmiş konu kapanmıştır. Zorlamanın ne kimseye ne de Göztepe’ye faydası yoktur.
 

Artık tribünde de yeni dönem var resmi derneği, resmi dernek binası, özenle hazırlanmış forması, amatör şubesi, nezih ve düzenli organizasyonları ile bir fenomenin dönemi YALI DÖNEMİ. Yalı artık sadece güzelyalıdaki Göztepelilerin değil en küçüğünden en büyüğüne kanadasından rusyasına tepeciğinden, şirinyerine bucasından menemenine, ardahanından tekirdağına tüm Göztepelilerin Yalısı bir tanesi Yalıya sahip çıkmak demek Eşsiz Göztepe tribünlerine sahip çıkmak demek bu nedenle herkesin yalının yanında yer almaya Türkiye tribünlerine seviye getirmeye davet ediyorum.
 

Son olarak maçı izleyemeyen herkes için maçtan bahsetmek gerekirse tek kelime ile kötü futbol güzel sonuç. Takımdaki taşlar yavaş yavaş yerine otursa da daha yiyeceğimiz çok ekmeğimiz var. Zaman zaman çok kötü hatalar yapılıyor ve bu hataların cezası amatörde olduğumuzdan kesilmiyor ama gün gelir kesilir bu işlerin bir de final turları var oraya kemik gibi bir takımla gitmek için çalışmalı çalışmalı çok çalışmalıyız.
 

Serginho’nun biraz daha zamana ihtiyacı var o nedenle hocasının, takım arkadaşının tribünlerin kendisine biraz sabır göstermesi lazım. İnanıyorum kısa zamanda çok daha iyi olacak.
 

Bu arada 11.11.2007 iddiamdan vazgeçmiş değilim 11.11.2007 de ilk defa Alsancağın kapalısı ve açığı Göztepe için açılacak ve o kapalı ve o açık son noktasına kadar dolacak kardeş özderelileri balkona alacağız ama buna mecburuz. Ben daha önce Bucadan Alsancağa 11.11.2007 de geçeceğiz demiştim ama biz daha sağlam çıktık şimdi iddia ediyorum 11.11.2007 de alsancaktan Atatürk’e geçeceğiz çünkü o gün alsancağa SIĞ-MA-YA-CA-GIZ.
 

Şimdiden evlerden izin alın, şimdiden programları ayarlayın şimdiden formaları hazırlayın şimdiden sisler hazır olsun şimdiden tezahuratları yazın
 

11.11.2007 BİR TARİH YAZILACAK DÜNYA BUNU YAZACAK
 

HER ŞEY TEK BÜYÜK GÖZTEPE İÇİN
 

ALAYINA İSYAN İNADINA GÖZTEPE

Özkan Cengiz
www.ozkancengiz.net
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter