Maçtan yaklaşık 2 saat önce yoğun yağmur nedeniyle her ne kadar seyirci azalır diye düşünsek te gene Atatürk’ün kapalısının sağ tarafı yarıya yakın açığın göbeğinde de hatırı sayılır bir kalabalık vardı. Biletli 2500 civarı olsa da 4000 4500 kişi tribünlerde yerini almıştı. Maçın sürprizi Kulüp Başkanımız Sn. İmam Altınbaş’ın bir anda protokol tribünde belirmesiydi.

Tamer, Serdal, Bulut, Ferhat, Evren, Burak, Tayfun Rıdvan, M.Akif, Tayfur Emre, Ali Mumcu, Emir on biri ile sahaya çıktık. ikinci yarı ilk kez takımı izleme fırsatım oldu. İlk on birimiz ilk yarım saatte ne yaptığının farkında nasıl çıkacağını nasıl döneceğini bilen bir takım olarak kendini gösterdi. Uzun yıllar sonra izlediğimiz en iyi takımdı.

Ancak hocamızın neden olduğunu anlamadığımız bir şekilde üst üste yaptığı oyuncu değişiklikleri ve bu değişikliklerde de sahada iyi işler yapanları çıkarıp formsuzları sokunca ikinci yarı zorlandık. Kişisel görüşüm girenler arasında sadece Fatih bu takımda oynar, o da ikinci yarılarda ama diğer iki arkadaş Adnan ile Serkan ne yazık ki tam bir hayal kırıklığı oldu.

Özellikle Adnan öyle bariz golleri atamadı ki bunu atamayacaksan hangisini atacaksın diye tribünleri ayağa kaldırdı. Zaten kötü oynadığımızı söylediğimiz ikinci yarıda gol atmayı bilen bir forvetimiz olsa maç 5-6 olurdu.

Takımımız klasman grubuna göre daha derli toplu daha ne yaptığının farkında görüntü verdi. Özellikle Ali Mumcu, Mehmet Akif, Ferhat’tan oluşan orta saha üçlüsü müthiş işler yaptı. İlerde Tayfun Emre mıknatıs gibiydi her topu aldı. Üstünde iki tane defans olmasına rağmen çok iyiydi. Bulut özellikle ilk golde olmak üzere maçın genelinde müthiş diriydi dokunsan ısıracak gibiydi. Ferhat bence takımımızdaki en iyi topunu oynadı şiir gibiydi kendisini canı gönülden tebrik ediyorum. Futbol izlediğimizi hissettik. İlk yarıdaki takımımızın tek sorunlu kısmı bence kalesiydi hiç güven vermedi bence bir an önce Hakan yeniden kazanılmalı. Bir’de bu güçlü orta sahaya, yıpratıcı forvete Mert Somay’ın yaratılıcığı Cüneytin fırsatçılığı eklenirse işte o zaman herkesin beklediği farklı galibiyetler gelmeye başlar.

Akif hoca oyuncu seçmede duygusal davranmazsa formayı hak edeni bu takıma yakışanı seçer oynatırsa üst gruba çok rahat çıkarız yok bugün yaptığı gibi pişmiş aşa su katar tek sorunu gol atamaması olan forvetimiz de ısrar ederse önce bizi sonra kendini yakar.

Sonuçta maçı özetlersek

Maçın En Kötüsü : Akif Hoca

Maçın En Sinirlisi : Evren

Maçın En İyisi: Kaleci hariç Fatih dahil ilk on bir

Maçın Yıldızı : FERHAT

 Özkan Cengiz

www.ozkancengiz.net

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter