İzmir, Türkiye’nin en güzeli, Dünyanın en güzellerinden, her şeyiyle yaşanası her şeyi ile sevilesi bir şehir. Tüm bu güzel özeliklerinin yanı sıra kötü yanları da vardır. En kötü yanları da bütün köşe başlarının İzmir’i sevmeyen kendi başarılarını İzmir’in başarısının önünde tutan, bu şehir bir şey olacaksa anca benle olsun başkası ile olmasınlar ile doludur. O yüzden başarılı insan hırslı insan çalışkan insan için zor kenttir İzmir. Genel de böyle insanlar kaçarlar ve gittikleri yerde başarıdan başarıya koşarlar İzmir’i çok özlerler ama nedense hiç dönmezler.

Tüm branşlar da olduğu gibi futbol da da bu durum geçerlidir. Futbolun bu şehirde köşe başlarını tutanlar istemezler şehrin futbolda başarıdan başarıya koşmasını değerli olmasını devlerle yarışmasını küçük olsun bizim olsun kontrol edelim derler. Hiç ayrımsız Altaylısı da böyledir, Karşıyakalısı da böyledir, hatta bazı Göztepelisi de böyledir. Altay yıllarca İzmir’i temsil ettiğini iddia edip ilk yarı maç kazanıp ikinci yarı satış yapmıştır. Karşıyaka ne zaman başarılarına başarı katsa Selçuk Yaşar desteğini çekmiş ne zamanki Karşıyaka küçülmüş küme düşmüş o zaman yeniden destek vermiştir. O yüzden vizyonları küçüktür tepeleri görmezler şöyle bir süper lig için yarışalım da son maç eleniriz derler veya süper lige çıktılar mı hedefleri düşmemektir.

Göztepe’nin ayrıştığı nokta belki de budur, amatöre düşerken bile Avrupa kupası hayali kurar taraftarları, rakipleri her zaman üç sözde büyüktür, tüm Anadolu takımları kardeşidir. Bu vizyonu bu görüşü belki de bu ülkenin ekonomik ve politik açıdan en zor günlerinde başarıdan başarıya koşan yüzlerce parçaya bölünmüş toplumu tek çatı altında toplayan atalarından efsanelerinden almıştır. Bu yüzden de sevilmez Göztepe, mülki idaresi sevmez, gazetecisi sevmez, spor yöneticisi sevmez, ama tüm bunların aksine ve tüm bunlara inat halk tarafından sevilir Göztepe hem de ölesiye.

İşte bu vizyonu geniş hedefleri büyük Göztepe bir şekilde yok edilmeye çalışıldı ama bir kez daha ispatlandı ki yok edilemez. Şimdi de teker teker geliyor kendisini haritadan silmeye çalışanlara inat inançlı programlı ve net bir şekilde. Ama hiç kolay olmayacak bu geliş. Çünkü aman ne olacak kaç lig aşağıdalar diyenler anladılar ki pabuç bağlı işte nefesimiz enselerinde şimdi planlı ve programlı olarak başlayacaklar yıpratma politikalarını uygulamaya bizi birbirimizi düşürmeye. Ne mi yapacaklar size anlatayım.

1) Taraftarı tahrik edecekler Göztepelilerin hassasiyetlerini çok iyi bilen bu kişiler bu hassasiyetlerin üzerine gidecekler, en güçlü oldukları yeri basını kullanacaklar.

2) Başlarına gelecek en küçük olayda hatta başlarına gelmeyen olaylarda direk olarak Göztepelileri suçlayacaklar kamuoyunda Göztepelileri kavgacı sinirli hırçın göstermeye çalışacaklar.


3) Tüm bunları kullanarak yönetimimizin üzerine gidecekler taraftarınız bunu yaptı taraftarınız şunu yaptı her an her dakika üstlerine gidecekler isteyecekler ki yönetim taraftarı eleştirsin çünkü biliyorlar asılsız iddialar yüzünden eleştirilen taraftar kendilerini bırakıp kendi yönetimleri ile uğraşacak.

4) Taraftarımız ile yönetimimizi bir sarmala sokup karşıdan izleyecekler bunun yanında başta Sn. İmam Altınbaş olmak üzere sponsorlarımıza diyecekler ki aman imam bey bunlarla uğraşılmaz siz yok yakınken vazgeçin bu taraftar şunları kaçırmış bunları şöyle yapmış abartacaklar abartacaklar.

5) Kendi başarısızlıklarında hemen biz akıllarına geleceğiz bize saldıracaklar sonra da kenara çekilip çok bilen yorumları yapacaklar.

6) Bulundukları konum ve oturdukları koltuklar nedeniyle bazı Göztepelilerden destek bulacaklar ve kendi içimizde bölünmemizi sağlayacaklar.

7) Nihai olarak Altınbaş grubunu kaçırmayı bizleri birbirimize düşürmeyi ve bu sayede yükselen değer Göztepe’yi yok etmek isteyecekler.

İşte federasyon başkanının Altaylı olduğu her türlü desteği verdiği, neredeyse bedelsiz stat sağladığı tesis hediye ettiği bir dönemde bırakın ilk ikiye girmeyi ekstra play off ta bile ilk turda elenen Altay kongre üyeleri tarafından kızılcık sopası ile kovulması gereken başkanının maçı kaybettikten dakikalar sonraki ilk beyanatı Göztepe Yönetimi taraftarına sahip çıksın.  Köyünün köyünde uzaydan bile atılma ihtimali Göztepeliler tarafından atılma ihtimalinden yüksek olan iki taş ve hemen beyanat. Ertesi gün yalan asırın haberi Göztepeliler taşladı. Hangi Göztepeliler bir fotograf koyun bir isim zikredin. Bir tutanak gösterin. Camı kırılıp kırılmadığı belli olmayan bir otobüs fotosu ve üstüne manşet Göztepeliler taşladı.  Bir de pusu kurup taşladı.

Yetti mi yok yetmez hemen yanına bir haber küfür kampanyası işe yaramadı. Nerede yaramadı deplasmanda kaçtane Göztepeli var 500, federasyonun resmi tutanaklarına göre kaç dakika küfür var 4 dakika neymiş kampanya işe yaramamış yarım sayfa haber.

Yetti mi yok bir de kaymağı var. Başkan vekili Serdar Samur Altay’dan özür dilemiş.

İşte dörtlü proje tamam birinci aşama ne idüğü belirsiz bir olayı Göztepe’ye mal etme, ikinci aşama beyanat ile yönetimi olayın içine çekme, üçüncü aşama destekleyici yan haber ve son aşama yönetimin altaydan özrü ile ağır tahrik. Gerisinin nasıl olmasını bekliyorlar bu hafta tepecik maçında ağır küfür, üstüne Göztepe yönetiminin ağır eleştirisi, üstüne taraftardan yönetime tepki üstüne üstüne….. sonuç şampiyon ama allak bullak GÖZTEPE.

Biz bu filmleri bu sinemalarda çok gördük. Her defasında da ne yazık ki etkisinde kaldık. Ama artık değil artık bu filmlere kapılmayacağız. Artık bilinçli bir şekilde davranıp bunları çıldırtacağız biz onları birbirine düşüreceğiz. Ama bu hiç kolay olmayacak yapmamız gereken hareketler, uymamız gereken kurallarımız var.

1) Panik ve aceleci olmayacağız ne diyorlarsa ne yapıyorlarsa sakin sakin bitmesini bekleyeceğiz daha sonra da sakin sakin cevap vereceğiz.

2) Dolmuşa gelmeyeceğiz tahrike cevap vermeyeceğiz yönetimimiz hakkında taraftara bir şeyler söylüyorsa eveleyip gevelemeden basına yansımadan gidip kulüp binamıza yönetimimize soracağız.

3) Tersi durumda yönetimimize taraftarımız hakkında bir şeyler söyleniyorsa medya yoluyla onla bunla değil direk taraftar temsilcilerimizi çağırıp sorup öğrenip sonuçlandıracağız.

4) Dışarıya karşı kim olursa olsun her Göztepe unsurunu savunacağız gerekirse kendi içimizde cezalandıracağız.

5) Çoşkumuzu herkese açık üzüntümüzü kendi içimizde paylaşacağız.

6) Herşeyden önce tek bilek tek yürek olacağız.

İlk projemiz savlarını yok etmek neydi savları Göztepeli küfreder Göztepeli serserilerden oluşur, Göztepe taraftarı sorunludur. Bu savı nasıl yok edeceğiz.
Tepecik maçına hepimiz eşlerimiz ile geleceğiz Göztepelilerin nasıl nezih bir kitle olduğunu göstereceğiz, Maç boyunca küfretmeyeceğiz. Çoşkumuzu sevincimizi sonuna kadar zevkle güle oynaya elele yaşayacağız.

Onları küfür etmeden, kötü söz etmeden yerin dibine sokup sokup çıkaracağız. İşte o zaman Göztepe efsanesi yeniden ve bu sefer hiç gitmemek hiç yok olmamak üzere gelecek ve hesap soracak.

Ve sabırla okuduğunuz bu uzun yazıyı hepsine ama hepsine aşağıdaki küfürleri ederek bitiriyorum.

GÖZTEPE’NİN BİRİNCİ KALİTE 3 ADET STORE’U VAR.
GÖZTEPE LİSANSLI ÜRÜNLERİ SATIŞ REKORLARI KIRIYOR.
ÖNÜMÜZDEKİ SENEKİ BÜTÇEMİZ 20 MİLYON DOLAR.
GÖZTEPE’DE OYNAMAK İSTEYEN FUTBOLCULAR TELEFONLARIMIZI KİTLEDİ.
GÖZTEPE TESİSLERİNİN TAMAMI YENİLENDİ.
120 DÖNÜME YERLEŞİK GÖZTEPE SPOR KOMPLEKSİNİN FİZİBİLİTESİ TAMAMLANDI.
GÖZTEPE AKADEMİSİNDE 1500 ÖĞRENCİ VAR.
GÖZTEPE YAKLAŞIK 50 PROFESYONEL YÖNETİCİ VE 97 İDARİ KADRO İLE YÖNETİLİYOR.
GÖZTEPE’NİN ANA SPONSORUNUN YILLIK CİROSU EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASININ TÜM ÜYELERİNİN TOPLAMI KADAR.
GÖZTEPENİN HEDEFİ AVRUPA’DA KUPA ALMAK.
GÖZTEPE TARAFTARLARI ELELE OMUZ OMUZA
AYIK OLUN GELİYOR.

 

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - www.ozkancengiz.net


 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter