Yaklaşık 463 m/s hızla dünya üzerindeki yere göre sabit ama uzaydaki herhangi bir cisme göre oldukça hızlı sayılabilecek hızımızla kulübümüzün kuruluşunun 79. senesine ya da 2004e ikinci ligde düşmeye namzet 10 trilyon borçlu bir futbol takımı olarak giriyoruz.

Yeni Asır AŞ üzerindeki hisselerini borçlarıyla beraber çoğunluk hissesi Sn. İskender Tuğsuza devretmiş. (Sn. İskender Tuğsuzdan birkaç arkadaş ile birlikte aldığım kişisel bilgi bu bilgiyi diğer kaynaklardan doğrulayamadım.) Yani futbol şubemiz şu anda Sn. Başkanın. Bu olay da pekçoğumuzun olması gerektiğini düşündüğü gibi genel kurul kararıyla alınmamış.

Transfer yapamıyoruz çünkü geçen seneki futbolculara 500-600 milyar borç var.

Dernek yönetimindeki pekçok kişi istifa etmiş. (muhtemeln AŞ borç riski yüzünden)

Logomuz derneğin logosu üniversiteli, 5 arkadaşımızın kurduğu bir şirkete verildi. Derneğin tek hissesi olmayan ama dernek dışında pekçok kişinin hissesi olan.

Başkanımız ve AŞnin sahibi Sn. Başkan AKPden Konak Belediyesine aday olmayı planlıyor.

Göztepe hala bağımlı bir kurum. Dışarıdan para koymakla yaşıyor. Bu insanlar nereye kadar dışarıdan para koyabilirler?

Göztepede profesyonellerin yapması gereken herşeyi amatörler yapıyor. Yönetim, promosyon malları, halkla ilişkiler, spor okullarının yaygınlaştırılması...

Dolayısıyla Göztepe amatörce yönetiliyor.

İzmirin en önemli markası ne yazık ki 2003te de amatöce yönetildi. 2004?

Basketbol ve voleybol yöneticilerinin dışarıdan para koymasıyla idare ediyor ama birinci lige çıkma şansları az gözüküyor. belki basketbol ama çıksa da ne yapabiliriz o da?

Son 20 senede değişen yönetimlerin sayısı? Futbolcuların sayısı?

6 senede harcandığı iddia edilen 55 milyon usd ve elde ikinci ligde br takım ve 10 trilyon borç. Kutlamak gerek bunları başaranları. Bingo!!!

Öyle veya böyle ister kabul edilsin ister edilmesin. Er ya da geç kendi kaynaklarımızla yaşar hale geleceğiz ya da yok olacağız. Artık en ucube kulüpler bile öyle veya böyle yapılanmaya çalışıyor. Yapamayan eskiler tarihe karışıyor. Evrendeki sürekli değişimden ülkedeki kulüpçülük te nasibini alıyor.

10.000 üye, 10.000 spor okulu öğrencisi, 10.000 kredi kartı çok mu? Yarısı hedefi bana göre bazal hedefi (1 milyon usd) karşılıyor. Bunlara forma reklamları-promosyon malzemeleri-gişe gelirleri dahil değil. Belirttiğim gibi kurumsallaşamayanların var olma şansı giderek düşüyor. İstikrarı ve kurumsallaşmayı beceremezsek ne yazık ki bizi güzel günlerin beklediğini söylemek zor.

Umarım bu seneyi düşmeden kaparız ve baştaki ekip bu yapılanmayı sağlayabilir.

Sonumuz hayrola...

2004ün camiamıza ve tüm insanlığa başarı, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesi dileğimle.

Oğuz Reşat Sipahi

http://www.sipahi.tk

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter