Sanal Destek

Her şeyden önce böyle bir açıklamayı haber yapıp -hem de manşetten, kocaman- yayınlayan “yerel” gazetemiz Yeni Asır’a saygılarımı sunmak isterim. Neymiş efendim, İzmir Beşiktaşlılar Derneği başkanı İzmir’deki Beşiktaşlıların cuma günü İzmir’de oynanacak Göztepe-Galatasaray maçında Göztepe’yi tutacaklarını söylemiş. Aslında bu gibi durumlarda “Çok da...” diye başlayan bir kalıp kullanılır halk arasında.


Evet, İzmir Beşiktaşlılar Derneği başkanı, ‘İzmirli’ Beşiktaşlıların Beşiktaş’ın şampiyonluktaki rakibi Galatasaray ile karşılaşacak olan Göztepe’yi destekleyeceğini söylemiş. Şimdi adını dahi hatırlayamadığım bu zat acaba aşağıda sormak istediğim sorulara makul ve mantıklı yanıtlar verebilir mi?

* Beyefendi acaba kimliğinizin doğum yeri bölümünde ne yazıyor?
* Kaç yıldır İzmir’de ikamet ediyorsunuz ve ne zamandır ekmeğinizi bu şehirden kazanıyorsunuz?
*Acaba bu sezonun ilk yarısında Göztepe-BJK arasında İzmir’de oynanan ve 2-2 berabere biten maçta hangi takımı desteklediniz?
* Peki, BJK’nin 100 yıl kutlamalarına denk gelen maçta Göztepe maçı 2-0’dan 2-2’ye getirdiğinde neler hissettiniz?
* Bu iki maçta 5 puan kaybeden Göztepe küme düşerse, cuma günü desteklemeye gideceğiniz Göztepe için ne kadar üzüleceksiniz?
* Bir İstanbul takımını tutuyorsanız neden İstanbul’a yerleşip tuttuğunuz takımı ayda iki kere izleme zevkinden mahrum kalıyorsunuz?

* Eğer İzmir’i İstanbul’a yerleşemeyecek kadar çok seviyorsanız neden bir İzmir takımını değil de başka bir şehrin takımını tutuyorsunuz?

* Göztepe’yi desteklemeyi neden Göztepe yıllarca 2. ligde iken düşünmediniz? (BJK’nin şampiyonluktaki rakipleriyle maçı olmadığı için mi?)


* Ve son olarak; Göztepe gibi onurlu bir camianın sizin o “sanal” desteğinize ihtiyacı olabileceğini nasıl düşünebildiniz?


Not: Bana göre Göztepe cuma gecesi önce kendisi sonra tüm bu adaletsiz sisteme rağmen İstanbul Dukalığı’nı zorlayan Gençlerbirliği için oynayacaktır, oynamalıdır.

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter