Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
Tarih 13.04.2001 cuma Konya maçı hazırlıklarına iki gün önceden başladım. İlk Bornova'daki arkadaşlara mail attım.

Onlarla yeterli sayıyı bulamadığımız için otobüsü kaldıramadık. Ben de Hatay dan bir grup arkadaşlarla konuştuk tamam. Cumartesi saat. 23.00te buluşacağız 24.00de otobüs kalkacak. Her şeye kabulüm. Hazırlandım buluşulacak yere geldim. Baktık söz verip de gelmeyen arkadaşlar çogaldi yeterli sayı toplanamadı cayıldı. Ben ama kafama koydum mutlaka Konya ya bir şekilde gideceğim. Bende tekrar eve gidip kendimi sağlama almak için elimdeki bayrakları bıraktım formamın üzerine bir kazak giyip atkımı alıp yola çiktim. Neyse saat. 24.00 otobüsünde yer kalmamış.

Yine bir rötar ile 24.30 arabasında yer buldum. Sağ salim Konya ya vardım. Sabah saat 08.30 Konya ya vardım. Hiç bir yer açık değil yemek yiyecek bir yer yok.

Sağımda solumda her yer türbe yeşili. Neyse bir yer bulduk yemek yedik.

Adamlar her yere Konya spor bayrağı asmışlar Konya sporlu yöneticiler biletleri üç gün önceden

satmışlar. Maç saatinde ise kentin elektriklerini kesmişler. Nerdeyse tüm Konya stadyuma akın etmiş. Stadyumda 25.000-30.000 civarında kişi vardı. Ama dışarıda 5.000 kişi kaldı.

Onlara bilet 1.500.000TL. Bize ise 5.000.000TL. Hiç bir şeye acımadım ama o 5.000.000TL.ye acıdım. Bizi desteklemeye çevre illerde askerlik yapan arkadaşlarda gelmişlerdi. 150-200 kişi olduk.

Stadyumda bir pankart ilgimi çekti. “Konya spor büyüktür küfür etmez.” Her halde o küfürleri bizlere başkaları etti. Ya da ben yanlış duydum.

Maç başladı. İlk atak bizdendi. Mustafa sağdan ortaladı Metin Diyadin vurdu top direkte patladı.

Takım bu maçı alacağına inanmıştı bir sefer. Kıran kırana mücadele. Top bir o tarafta bir bu tarafta.

Sürekli taç oluyor.

İkinci yarı başladı. Göztepe'miz daha atak daha istekli oynuyordu. Dakika 55. Deniz sol kanattan serbest vuruş kullanacak. Vuruşu kullanmadan önce Ümit’i yanına çagirdi. Gitmesi gereken yeri söyledi.

Ve GOOOLLLLLLLLLL. Göztepe'miz 1-0 öne geçti.

Kendini bilmez bir mahlukat saha atlayıp Ümit Kayıhan’a saldırmak istedi. Ama Tyson Şakir hoca saldırganı bir yumrukta yere indirdi ve emliyet güçleri ara girdi ve saldırmanı saha dışına attılar.

Saldırgan birde rekor kırdı. Yaklaşik saha ile arası 30 metre olan tribünden nerdeyse elini kolunu sallayarak sahaya kenarına kadar geldi. O kadar poliste bu saldırganı görmediler. Olsun Ümit hocayı

yine Allah korudu. Adamın elinde kesici bir alet yoktu. Oyuna Süper Mario Kurthan girdi. Kral Ümit çıktı. Takım biraz daha ateşlendi. Biraz daha öz güveni geldi. Konya gol için bastırıyor defansta açıklar veriyordu.

Bu açıklardan birinde Mustafa sol kanattan geldi vurdu top az farkla dışarı çikti.

Bu pozisyondan 5 dakika sonra 75. dakikada Kurthan bire birde kaleci ile karşi karşiya kaldı. Kaleci Recep tarafından ceza sahasında düşürüldü. Ve Recep’e kırmızı kart bize de penaltı. Penaltıyı Deniz kullandı ve GOOOLLLLLLLLLLL.

Durum 2-0 oldu. Ve maç o dakikadan sonra koptu. Konya malubiyeti kabullendi ve maç 2-0 bitti.

Konyalılar Göztepe'mizi tribünlere kadar çagirip alkışladılar. Ama ne olduysa dışarıda oldu. Bizim taraftar otobüslerini taşlandı.

Bir kaç tane cam aşağıya indi. Bende dönerken taraftar otobüsleriyle geri geldim. Bizlerde otobüslerden inip onların derslerini verdim.

Güzelyalıya geldiğimizde yer yerinden onadı. Orada yalnızca Ege TV vardı. Bizleri çekti.

Sonuçta hepimiz sağ salim evimize vardık.Bir deplasmanı da böylece yaşamış olduk. Geriye sadece 5 maç kaldı.

Bu maçlardan da anlımızın akıyla çikip Süper lige çikagimiza inanıyorum ve takımıza sonuna kadar nasıl olursa olsun yense de, yenilse de güveniyorum.

Son bir şey daha. Sevgili Reha Muhtar herhalde maçta çikan olayların görüntülerini almamıştır. Yoksa şimdiden bizleri futbol teröristi ilan etmişti.

Saygılarımla

Genç1925liler Grubu Başkanı

Göztepe Spor Klüpü 1076 Numaralı Üyesi

Fevzi KUNTER

http://www.goztepe.efsanesi.com

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter