Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Şunu net olarak biliyorum ki 10.000 Göztepeliyle anket yapsak Ankaragücü maçında küfür edecekmisiniz? diye sorsak, aynı şekilde 10.000 Ankaragüçlüyle anket yapsak Göztepe maçında küfür edecekmisiniz? diye sorsak her iki taraf içinde oranlar % 95’in altına inmez.

Bu bilgi altında şimdi bu haftaki maçı masaya yatırırsak;

Önce Göztepe tarafına bakalım.

Tarihimizin en kötü sportif istatistiğine sahibiz biliyoruz ki bu istatistiği ters yöne çeviremezsek bu sezon tarihimizin önemli kırılma noktalarından birine dönüşecek.

Haftalar sonra bir deplasman galibiyeti ile silkinip kendimize gelme şansı yakaladık. Önümüzdeki üç hafta İzmirdeyiz bu üç haftadan alınacak dokuz puan her şeyi baştan yazmamıza sebep olabilir.

Ligimizdeki takımların yarısı maddi açıdan sıkıntıda devre arasında futbolcusu kalmayacak takımlar olabilir biz aksine devre olsa da transfer yapsak diye bekliyoruz.

Şu bir gerçek ki geçmişte aldığımız seyircisiz cezaları yüzünden lig düştük, bu ligdeki takımların hepsine seyirci üstünlüğümüz var bu aşamada ceza almak en isteyemeyeceğimiz şey. Bunun yanında ceza açısından sınıra gelmiş durumdayız.

Aylar sonra Alsancak stadına geldik her şey istediğimiz gibi takımın kendine güveni geldi. Stad istediğimiz gibi, her şey mükemmel olabilir ve öyle devam edebilir.

Şimdi Ankaragücü tarafına bakalım.

Birinci olarak bir taraftar olarak hiç tasvip etmesem de alınan karar gereği Ankaragüçlü taraftarlar stadta yok. Yani bizi gaza getirecek bizim küfür etmek isteyeceğimiz yıllar sonra uğraşacağımız bir kitle stadyumda yok.

İkinci olarak sahada Ankaragücü forması giymiş olanlar tabir yerindeyse çoluk çocuk aynı bizim 7-8 sene öncesi halimiz gibi bırakın oynamayı belki de hayatlarında ilk kez Ankaragücü Göztepe maçı görüyorlar, olan bitenden rekabetten kavgadan dövüşten haberleri yok.

Belki de bu hafta birbirlerine soruyorlar bu hafta niye herkes bu kadar stresli Göztepe’yle ne derdimiz var.

İşte bu ahval ve şerait içerisinde  tarihte hangi Ankaragücü maçında küfür edilmez derseniz bu maçta edilmez.

Pekiyi biz o haldeyken Ankaragücü bize küfretmedi mi etti. Makara yapmadı yaptı. Damarımıza damarımıza basmadımı bastı. E öyleyse…

Şunun altını çizelim biz Ankaragücü, ksk, o bu değiliz Biz GÖZTEPELİYİZ. En basit yöntemle küfürle kavgayla karşılık vermeyiz Göztepeli gibi karşılık veririz.

Futbolcularımız layıkıyla oynar 2 farkla üç puanı alır. Fazlasına gitmez.

Taraftarımız maç boyunca takımımıza ve maça maksimum pozitif etkiyi verir. Maç biter 16-18 yaşındaki Ankaragücü takımını tribüne çağırır. Sizi en iyi biz anlarız yılmak yok mücadeleye devam diye bağırır.

Sırf Gecekonducular değil tüm Türkiye’nin tribünleri ağzını açar bakar kalır…

Bu maçta herkesi Göztepeli Duruşuna, küfür etmemeye, küfür ettirmemeye davet ediyorum.

Her Şey Tek Büyük Göztepe İçin.

 

 

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter