Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Şunu net olarak biliyorum ki 10.000 Göztepeliyle anket yapsak Ankaragücü maçında küfür edecekmisiniz? diye sorsak, aynı şekilde 10.000 Ankaragüçlüyle anket yapsak Göztepe maçında küfür edecekmisiniz? diye sorsak her iki taraf içinde oranlar % 95’in altına inmez.

Bu bilgi altında şimdi bu haftaki maçı masaya yatırırsak;

Önce Göztepe tarafına bakalım.

Tarihimizin en kötü sportif istatistiğine sahibiz biliyoruz ki bu istatistiği ters yöne çeviremezsek bu sezon tarihimizin önemli kırılma noktalarından birine dönüşecek.

Haftalar sonra bir deplasman galibiyeti ile silkinip kendimize gelme şansı yakaladık. Önümüzdeki üç hafta İzmirdeyiz bu üç haftadan alınacak dokuz puan her şeyi baştan yazmamıza sebep olabilir.

Ligimizdeki takımların yarısı maddi açıdan sıkıntıda devre arasında futbolcusu kalmayacak takımlar olabilir biz aksine devre olsa da transfer yapsak diye bekliyoruz.

Şu bir gerçek ki geçmişte aldığımız seyircisiz cezaları yüzünden lig düştük, bu ligdeki takımların hepsine seyirci üstünlüğümüz var bu aşamada ceza almak en isteyemeyeceğimiz şey. Bunun yanında ceza açısından sınıra gelmiş durumdayız.

Aylar sonra Alsancak stadına geldik her şey istediğimiz gibi takımın kendine güveni geldi. Stad istediğimiz gibi, her şey mükemmel olabilir ve öyle devam edebilir.

Şimdi Ankaragücü tarafına bakalım.

Birinci olarak bir taraftar olarak hiç tasvip etmesem de alınan karar gereği Ankaragüçlü taraftarlar stadta yok. Yani bizi gaza getirecek bizim küfür etmek isteyeceğimiz yıllar sonra uğraşacağımız bir kitle stadyumda yok.

İkinci olarak sahada Ankaragücü forması giymiş olanlar tabir yerindeyse çoluk çocuk aynı bizim 7-8 sene öncesi halimiz gibi bırakın oynamayı belki de hayatlarında ilk kez Ankaragücü Göztepe maçı görüyorlar, olan bitenden rekabetten kavgadan dövüşten haberleri yok.

Belki de bu hafta birbirlerine soruyorlar bu hafta niye herkes bu kadar stresli Göztepe’yle ne derdimiz var.

İşte bu ahval ve şerait içerisinde  tarihte hangi Ankaragücü maçında küfür edilmez derseniz bu maçta edilmez.

Pekiyi biz o haldeyken Ankaragücü bize küfretmedi mi etti. Makara yapmadı yaptı. Damarımıza damarımıza basmadımı bastı. E öyleyse…

Şunun altını çizelim biz Ankaragücü, ksk, o bu değiliz Biz GÖZTEPELİYİZ. En basit yöntemle küfürle kavgayla karşılık vermeyiz Göztepeli gibi karşılık veririz.

Futbolcularımız layıkıyla oynar 2 farkla üç puanı alır. Fazlasına gitmez.

Taraftarımız maç boyunca takımımıza ve maça maksimum pozitif etkiyi verir. Maç biter 16-18 yaşındaki Ankaragücü takımını tribüne çağırır. Sizi en iyi biz anlarız yılmak yok mücadeleye devam diye bağırır.

Sırf Gecekonducular değil tüm Türkiye’nin tribünleri ağzını açar bakar kalır…

Bu maçta herkesi Göztepeli Duruşuna, küfür etmemeye, küfür ettirmemeye davet ediyorum.

Her Şey Tek Büyük Göztepe İçin.

 

 

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter