Çoğunlukla görsel sanatlarda dile getirilir. Şov devam etmeli, elektrikler kesilmiş olabilir, şovmenlerin sorunları olabilir, şovun yapıldığı yerde sorunlar olabilir vs vs yüzlerce sorun yüzlerce sıkıntı olabilir, ama gösteri devam etmelidir ve eder.  Çünkü kimse sorunları görmez çünkü kimse sıkıntılara kulak vermez sadece gösterinin perde açamadığı görülür eleştirilir.

Bizde şu anda benzer bir ruh hali içersindeyiz. Benzer sorunlarımız var. Bir tarafta şampiyon şubemiz ligden çekiliyor, TFF web sitesi, midemizi bulandırıyor, Ortada Başkan yok, bir tarafta uzun emekler sonucu çıkılan ligde uzun emekler sonucu çıkarılan kombineler satılmıyor. Uzun lafın kısası sorunlarımız var ama bir yandan da zaman azalıyor gösteri zamanı yaklaşıyor.

Lig başlıyor Göztepe’miz 1 sene sonra yeniden profesyonel, amatör ligin ilk maçında cezalı olmasına rağmen seyirci rekoru kıran ve ulusal basını bile ayağına getiren Göztepe profesyonel lige geri dönüyor.

Bizi biz yapan, Altınbaşı getirip ihaleye sokan, Yalıyı yalı yapan, 1925’i 1925 yapan, tepeciği tepecik yapan, efsaneyi efsane yapan uzun lafın kısası GÖZTEPEYİ GÖZTEPE yapan tek bir yer var orası da Göztepelilerin kutsal mekanı GÖZTEPE TRİBÜNÜ.

Ulusal basından yerel basına, Spor yazarından spor yorumcusuna, federasyon başkanından gençlik spor müdürüne, a-tayından ksksine, teknik direktöründen futbolcusuna, imamından cemaatine herkes ama herkes merakla bekliyor. İlk maç ne yapacaklar ilk maç kaç kişi olacaklar hangi pankartı açacaklar hangi tezahüratı yapacaklar tepkimi verecekler şarkımı söyleyecekler duvara kim çıkacak emniyet nasıl önlem alacak sosyete tezahurata katılacakmı konfetimi atılacak sis bombasımı o ilk ugultu kordondan da ksk iskelesinden duyulacak mı daha neler bizi bizden çok konuşuyorlar.

Çünkü futbol tribünlerinin rengi neşesi, türk futbolunun isyankarı, baba tezahüratın yazarı, uyumun eğlencenin erbabı kısaca bu alemin kralı biziz ve ilk maçımıza krala yakışır bir şekilde çıkmalıyız ki tökezlememizi bekleyenler utansın.

Şimdi herkes göreve bugünden itibaren hazırlıklar başlasın bayraklar hazırlansın flamalar yazılsın organizasyonlar yapılsın hatta mümkünse ilk maça tepeciklisi, 1925lisi, mavişehirlisi,gültepelisi yalılısı hep beraber güzelyalıdan konvoy ile gidelim.  Şöyle bir kordonu sallayalım. Pasaporttan Bizans derneklerinden geçerken balkondan hayran hayran baktıralım. Maçtan birkaç saat önce kapıları kapatalım açık kapalı yetmesin balkonu açtıralım.  Şöyle bir mehter yapalım yer gök inlesin, şöyle bir göz göz çekelim stad kendine gelsin tabela sahibine değil gerçek sahibine saygı duysun.

Evet Göztepeli kardeşlerim ailem, gösteri devam etmeli tüm sıkıntılarımıza bir kısa ara şimdi şov zamanı Göztepe neymiş Göztepeli kimmiş GÖZTEPENİN SAHİBİ KİMMİŞ herkes görsün biz çok ama çok daha büyük sıkıntılarımız varken tozu dumana kattık. Biz derdimizi en iyi anlattığımız yerde tribünde sorunlarımızı çözeriz.  Haydi gelin hep beraber çözelim.

Maçın saati günü hiç önemli değil biz üstümüze düşeni yaparız ama bir de uygun bir saatte olursa deymeyin keyfimizi.

Alayına İsyan İnadına Göztepe

www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter