Bizans Deplasmanı! (16 Mart 2009)

Evet! Uzun bir aradan sonra Bizans deplasmanındayız. Tamam belki rakip bizim kahpe Bizanslılar değil belki ama yinede sonuçta o topraklarda!

 

Yeni Yönetimimiz, Yeni idarecilerimiz, Yeni futbolcularımız belki bilmezler ama bizim için en önemli deplasmandır Bizans Deplasmanı. Bu deplasmanlara daha bir özenli hazırlanılır. Yıllardır deplasmana gitmeyenler bile yavaş yavaş bavulları hazırlayıp yerlerini ayırtırlar. Özel arabalar süslenir sarı kırmızı bayraklarla bandırma feribotu günler önceden dolar. İstanbuldakiler için ise ayrı bir telaştır birkaç gün önceden toplanırlar maçtan önce veya sonra mutlaka bir taksim ziyareti yaparlar gövde gösterisi vazgeçilmezdir.

 

Neden böyledir çünkü bizim için rakip onlardır. Türlü yollarla, Bizans oyunlarıyla bu ülke futbolunu sömüren, bu ülke futbolunun yarattığı kaynakları fütursuzca harcayan, futbolcu eskilerine milyon dolarlar harcayıp 100 yıllık tarihleri boyunca bir kez uefa kupası kazanabilenlerdir bizim rakiplerimiz.

 

Yoksa tarihin en genç ve tecrübesiz takımını yakalayıp altı attığı için havuza giren taylarla, hocasından yedek oyuncusuna batan geminin mallarına saldıran ordulularla, üst liglerdeyken abi abi diye her türlü yalakalığı yapıp düşünce bende saldırayım diyenlerle işimiz olmaz.

 

Biz bu yola basit bir kupa basit bir şampiyonluk basit bir galibiyet için çıkmadık biz bu ülke futbolunu adam etmek için çıktık ve bu sebeple de bu ülke futbolunu sömürenlere karşı en sert duruşumuzu sergileriz her zaman.

 

 

 

Bu yazının haberine ve yazının olduğu sayfaya koyduğumuz resmi belki yöneticilerimiz ve futbolcularımız bilmez ama ben hatırlatmakta fayda görüyorum. Basketbol ligindeki yayın gelirlerinin paylaşımında bize daha çok para vermezseniz ligden çekiliriz açıklaması yapan ve daha sonra Efes Pilsen’in kendi haklarından vazgeçmesi ile emellerine ulaşan üç sözde büyüğümüze en net tepkimizdi ve aylarca bu tepkiyi sindiremediler dönüp dönüp açıklama yaptılar.

 

Biz ne kadar farkındaysak bu durumun üç sözde büyüğümüzde o kadar farkında şimdi uzaklardayız diye belki sallamıyorlar ama bir lig sonra göreceksiniz neler çevirecekler ne Bizans oyunları yapacaklar ama artık kaçınılmaz son yaklaşıyor TEK BÜYÜK GÖZTEPE geri geliyor.

 

Şimdi biniyoruz arabalara, otobüslere, uçaklara akıyoruz bizansa şimdilik prova belki bunlar ama yakındır bizansın istilası hem de çok yakın.

 

Yürüyoruz Karanlık Dar Sokaklarda,
Bir Besten Yine Dilimizde Senin Aşkınla,
Güzel Günler Gelecek Elbet Sonunda,
Göztepe Diye Tutuşacağız Şampiyonlukta,

Sularını Keseceğiz o Gün Bu Kentin,
Şarap Akıtacağız Hanelerinden
İnsanlar Sevinçten Sarhoş Olacak
o Günler Bizlere Bayram Olacak

Bakmayın Bize Öyle Anlayın Bizi
Ölümüne Seviyoruz Göztepe’mizi
Hayal Değil ki Bunlar Gerçek Olacak
Bu Şehir Bizimle Sarhoş Olacak

 

Özkan Cengiz

 

www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter