Aşağıda bulunan yazı hiçbir kurgu ve düzenleme yapılmadan 27 Ekim 2009 Pazar günü Sarıyer Maçı için yola çıkma anından maçtan dönme anına kadar zihnimden geçen soru, görüş ve yansımalardır.

13:00 Silolar

Arabayı nereye park etsem. Maça yakın park edip Kıbrıs şehitlerine yürüsem mi? Yoksa direk Kıbrıs Şehitlerine park edip sonra tekrar mı park etsem. Hımm Stadın önü çok kalabalık değil yoksa az seyirci mi olacak?

13:30 Kıbrıs Şehitleri

Stadın önünün neden tenha olduğu anlaşıldı. Herkes buradaymış.

14:30 Stad Önü

Uzun kuyruklar İzmir klasiği herkes son dakika kapıda. Geçen seneki kombine kapısından girelim. Amma bekledik sıra geldi. Buradan kombineler giremiyor mu? Nereden giriyor?

Diğer kapıdan diğer kapı sadece kombinelere mi ait. Hayır mı? Yani her kapıdan herkes giriyor, kombinesi olanlar herkesin girdiği bir kapıdan girebiliyor. Dünya üzerindeki tüm kombineler sahibine avantaj sağlar, bizimki dezavantaj sağlıyor. Bize özgü bir uygulama herhalde.

14:45 Kapı

Yırtsana ağabeycim biletleri, sonra mı yırtacaksın neden şimdi yırt seni engelleyen ne, yırt bekliyoruz görelim homurdanmayın kardeşim ya yırtsana ağabeycim.

15:00 Kapalının sosyete tarafının en önü İlk Yarı

Hocalara kızıyoruz ama bu açıdan da hiçbir şey görülmüyormuş adam gene iyi analiz yapıyor, esasında ingilteredeki gibi hocayı yukarı bir yere koymak lazım,

Güzel ilk 11, sarıyere bak Göztepelileri toplamış Kunduz Göksel, Cumhur, Aydın Kuzu. Göksel gene tombul tombul ama Gssporun sol kanadınıda bu haliyle bitirmişti yürü be Göksel, esasında Göztepe ruhunu özümsemiş böyle adamlardan birkaç tane kadroda bulundurmak lazım hem Göztepe aşısı yapsın hem ağabeylik yapsın.

Kötü oynuyoruz adamlar 5 dakikada 3 kez araya kaçtı. Ali Mumcu gibi adrese teslim bir sol ayak Hüseyin Gibi ceza alanı içi gözetleme kulesi gibi bir forvet kesin ortalardan gol bulmalıyız ama kanada inemiyoruz.

Bizim pankart gene düştü. Bari bir ara gene assalarda fotoğrafını çekip siteye koysak. Mert hiç sorumluluk almıyor. Böyle bir oyuncunun daha fazla sorumluluk alıp oyunu sürklase etmesi lazım değil mi?

Saha da amma dandikmiş sakatlık olmasa bari, Federasyon Başkanı Altay’a peşkeş çekmiş, oda yok ediyor. Başka ülke de olsa ülke kaynaklarını kötüye kullanmaktan adamın iflahını keserler biz de tık yok. Bu hakem sakat takdir hakkı hep rakibe, taraftardan da yönlendirme yok adam at oynatıyor. Saha dandik, seyirci baskısı yok, rakibi boğma yok, bizim futbolcuda bizim baskımız daha çok oluyor. Alsancak stadı efsanesine de geçmiş olsun bundan sonra burada oynamamak lazım bence zaten Altaya neden para verelim ki.

Devre ne şiş yansın ne kebap ama Sarıyer aralara iyi kaçtı. Takım çok tutuk, kondisyon sorunu var, isteksizlik var, ne yaptığını bilmezlik var, kimse sorumluluk almıyor alıver veriver oynuyor. Ya antrenmanlar da iyi çalışmıyorlar, ya hocayı göndermeye çalışıyorlar ya da benim kafamın basmadığı bir şeyler var.

16:00 İkinci yarı

Ali Mumcu çıkmış, Acaba ilk yarı oynamayıp ikinci yarı girseydi daha mı iyi olurdu. Bu oyun çok sıkışmaya gebe sıkışıklıkta top atmayı ve oyalamayı bilen biri olarak kalsaydı daha iyi olurdu sanki. Bir yer değiştirelim yoksa bir şey olacağı yok. Uff çok sert girdi kırmızı gösterebilirdi sarı gösterdi ucuz yırttık. Yırtmamışız kırmızı görmeye niyetli imiş. Bir kişi eksildik kötü oldu.

Şadi – Bulut mu? Hoca sahaya tribüne mesajı verdi becerebilirsem beraberliğe yatıyorum haberiniz olsun. Beceremedi! Kunduz Göksel çalımı bastı ortayı yaptı jenerik gibi gol oldu. Sinanın yapacağı hiçbir şey yoktu.

Sarıyer hocasından tek amacı tribünü tahrik olan bir değişiklik Aydın Kuzu oyunda tribün tahriki yedi maçı unuttu. OOOO! Akif hocadan da tribüne yönelik bir hamle Recep oyunda.

Amanın iki ! Yok Süpermen Sinan orada direğe çok kötü çarptı umarım bir şeyi yoktur değişiklik hakkı da bitti fark olur vallahi.

Bu oyunla beraberlik imkansız fark artmasa bari aynı düşünceler tekrar Takım çok tutuk, kondisyon sorunu var, isteksizlik var, ne yaptığını bilmezlik var, kimse sorumluluk almıyor alıver veriver oynuyor. Ya antrenmanlar da iyi çalışmıyorlar, ya hocayı göndermeye çalışıyorlar ya da benim kafamın basmadığı bir şeyler var.

Akif Hocaya tepki var ama adam bayrak direği gibi dikiliyor ne sağa ne sola kıpırdama yok. Yanakları da al al sanki. Maç bitti hala niye gitmiyor ki neyi bekliyor omuz omuza yapacak herhalde hımm.takımın arkasından gidecekmiş.

Takım çok tutuk, kondisyon sorunu var, isteksizlik var, ne yaptığını bilmezlik var, kimse sorumluluk almıyor alıver veriver oynuyor. Ya antrenmanlar da iyi çalışmıyorlar, ya hocayı göndermeye çalışıyorlar ya da benim kafamın basmadığı bir şeyler var.

Takım çok tutuk, kondisyon sorunu var, isteksizlik var, ne yaptığını bilmezlik var, kimse sorumluluk almıyor alıver veriver oynuyor. Ya antrenmanlar da iyi çalışmıyorlar, ya hocayı göndermeye çalışıyorlar ya da benim kafamın basmadığı bir şeyler var.

17:00 Eve Doğru

En önemli rakiplerimizden birine kendi sahamızda kaybettik. 6 puanlık maçtı. Şimdi en zor deplasmanlardan iki galibiyet lazım ki dengeye gelsin. Umarım grubun diğer maçlarında beraberlik olur.

Şu an,

Diğer maçlar güzel bitti. Fark açılmadı. Akif hoca istifa etmeyecekmiş ama taraftarın gözünde etti sayılır artık kuş tutsa bir şey olmaz geçmiş olsun.

Yönetim grup hakkında yorum yapmış takımlar birbirine üstünlük sağlayamıyormuş, Akif hoca onları yemiş onlarda bizi yemeğe çalışıyor. Ama fark şurada bu tribünün en azı 5-6 en çoğu 25-30 sene olmak üzere ortalama 15 senedir haftada bir tribünden maç izleyen bir tribün yani bir hesap yapsak Fatih Terim kadar futbol izlemişlikleri var. Yani daha net ifade ile görüneni görüyorlar.

Takım çok tutuk, kondisyon sorunu var, isteksizlik var, ne yaptığını bilmezlik var, kimse sorumluluk almıyor alıver veriver oynuyor. Ya antrenmanlar da iyi çalışmıyorlar, ya hocayı göndermeye çalışıyorlar ya da benim kafamın basmadığı bir şeyler var.

Akif Hocaya tepki var ama adam bayrak direği gibi dikiliyor ne sağa ne sola kıpırdama yok. Yanakları da al al sanki.

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter