Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

8 Maç, 2 Galibiyet, 4 Beraberlik, 2 Mağlubiyet, Attığı Gol 5, Yediği Gol  5, Toplanan Puan 10 Sırf bu maçlar olsa ligdeki sırası 9.

8 Maç, 4 Galibiyet, 2 Beraberlik, 2 Mağlubiyet, Attığı Gol 6, Yediği Gol  4, Toplanan Puan 14 Sırf bu maçlar olsa ligdeki sırası 2.

Dünya yüzeyindeki futboldan anlayan herhangi bir bireye 10 dakikalık Göztepe Belgeseli izletir ve ardından bu istatistikleri ortaya koyar ve Göztepe iç sahadaki maçlarından oluşan tablo da mı deplasman da ki maçlarından oluşan tablo da mı lig ikincisidir diye herkes iç saha maçlarından olduğunu söyler. (Ne yazıkki doğru değil)

Bunun nedeni Göztepe ile ilgili 30 sn’lik belgeselde çekseniz, 3 gün 3 gece süren belgeselde çekseniz hepsinin gösterdiği somut bir gerçek Göztepe tarihinin içinden çıkıp yüzünüze vurur.

GÖZTEPE TRİBÜNLERİ ÖLÜYÜ DİRİLTİR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ MAÇ ALIR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ PUAN ALIR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ ÇOŞKULUDUR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ BAŞTAN ÇIKARICIDIR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ YARATICIDIR.

TÜRK FUTBOL TARİHİNİN İLK TRİBÜN BANDOSU DA BU TRİBÜNDEN ÇIKMIŞTIR, BİLETLİ SEYİRCİ REKORUNU DA BU TRİBÜN KIRMIŞTIR, DEPLASMANA YAPILAN EN BÜYÜK ORGANİZASYONU DA BU TRİBÜN YAPMIŞTIR, VS VS VS VS VS

Şimdi geçmişimizi bir kenara koyalım. Önümüzde ki 4 maç neler yapacağız 4 maç takımımızla bir bütün olup neler yapacağız ona bakalım.

Ben şunu biliyorum sonuç yükselme grubu olur klasman grubu olur bilemem ama biz bu 12 puanı alacağız.

Alsancakta 15000 Konya 5000 Alsancakta 20000 ve son maç uygun bir statta 10000 olacağız ve tarih bir kez daha taraftarı, futbolcusu ve yönetimi ile bir araya gelmiş inanmış bir kulübün neler yaptığını yazacaktır.

Biz son 360 dakikada top bizdeyken tezahüratlarımızla o maçı karnavala top rakipteyken tepkimizle o maçı cehenneme çevireceğiz.

Bizi anlamayanlar kafaları basmayanlar diyecek ki yükselme grubuna çıkmayı ama abarttılar sanki şampiyon oluyorlar,

Ama bizi anlayanlar hissedenler diyecek ki;

BUNUN YÜKSELME GRUBU İLE 12 PUAN İLE GALİBİYET İLE ALAKASI YOK
BU BİR OLMAK BİRLİK OLMAK
BU GÖZTEPE OLMAK
NE BİR OKUL BİTİRMEK
NE ZENGİN OLDUM DEMEK
NE DE GÜZEL BİR HATUNLA EVLENMEK
BAZI BAZI AĞLAMAK KİMİ ZAMANDA GÜLMEK
GÖZTEPESİZ YAŞAMAK ÖLÜM DEMEK


Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter