Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

8 Maç, 2 Galibiyet, 4 Beraberlik, 2 Mağlubiyet, Attığı Gol 5, Yediği Gol  5, Toplanan Puan 10 Sırf bu maçlar olsa ligdeki sırası 9.

8 Maç, 4 Galibiyet, 2 Beraberlik, 2 Mağlubiyet, Attığı Gol 6, Yediği Gol  4, Toplanan Puan 14 Sırf bu maçlar olsa ligdeki sırası 2.

Dünya yüzeyindeki futboldan anlayan herhangi bir bireye 10 dakikalık Göztepe Belgeseli izletir ve ardından bu istatistikleri ortaya koyar ve Göztepe iç sahadaki maçlarından oluşan tablo da mı deplasman da ki maçlarından oluşan tablo da mı lig ikincisidir diye herkes iç saha maçlarından olduğunu söyler. (Ne yazıkki doğru değil)

Bunun nedeni Göztepe ile ilgili 30 sn’lik belgeselde çekseniz, 3 gün 3 gece süren belgeselde çekseniz hepsinin gösterdiği somut bir gerçek Göztepe tarihinin içinden çıkıp yüzünüze vurur.

GÖZTEPE TRİBÜNLERİ ÖLÜYÜ DİRİLTİR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ MAÇ ALIR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ PUAN ALIR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ ÇOŞKULUDUR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ BAŞTAN ÇIKARICIDIR,
GÖZTEPE TRİBÜNLERİ YARATICIDIR.

TÜRK FUTBOL TARİHİNİN İLK TRİBÜN BANDOSU DA BU TRİBÜNDEN ÇIKMIŞTIR, BİLETLİ SEYİRCİ REKORUNU DA BU TRİBÜN KIRMIŞTIR, DEPLASMANA YAPILAN EN BÜYÜK ORGANİZASYONU DA BU TRİBÜN YAPMIŞTIR, VS VS VS VS VS

Şimdi geçmişimizi bir kenara koyalım. Önümüzde ki 4 maç neler yapacağız 4 maç takımımızla bir bütün olup neler yapacağız ona bakalım.

Ben şunu biliyorum sonuç yükselme grubu olur klasman grubu olur bilemem ama biz bu 12 puanı alacağız.

Alsancakta 15000 Konya 5000 Alsancakta 20000 ve son maç uygun bir statta 10000 olacağız ve tarih bir kez daha taraftarı, futbolcusu ve yönetimi ile bir araya gelmiş inanmış bir kulübün neler yaptığını yazacaktır.

Biz son 360 dakikada top bizdeyken tezahüratlarımızla o maçı karnavala top rakipteyken tepkimizle o maçı cehenneme çevireceğiz.

Bizi anlamayanlar kafaları basmayanlar diyecek ki yükselme grubuna çıkmayı ama abarttılar sanki şampiyon oluyorlar,

Ama bizi anlayanlar hissedenler diyecek ki;

BUNUN YÜKSELME GRUBU İLE 12 PUAN İLE GALİBİYET İLE ALAKASI YOK
BU BİR OLMAK BİRLİK OLMAK
BU GÖZTEPE OLMAK
NE BİR OKUL BİTİRMEK
NE ZENGİN OLDUM DEMEK
NE DE GÜZEL BİR HATUNLA EVLENMEK
BAZI BAZI AĞLAMAK KİMİ ZAMANDA GÜLMEK
GÖZTEPESİZ YAŞAMAK ÖLÜM DEMEK


Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter