Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

Zannedersem maçı izleyen herkesin ortak görüşüydü. “Bu Takım Bu ligden Çıkar”

Müthiş bir mücadele vardı sahada şimdi yorulacaklar, 70 ten sonra yoruluruz. Bu tempo böyle gitmez derken 90 dakika sona erdi. Esasında giren çıkanı ile 14-14 28 futbolcuyu gönülden tebrik etmek lazım bu havada bu sahada bu maç ancak bu kadar oynanırdı.

Maçın eleştirilmesi gerekenlerin başında gelen hakemdi. İlk olarak ertelemekten korkup bu havada bu maçı oynattığı için ikinci olarak maç içersindeki gereksiz ve anlamsız hareketleri gerçekten çok kötüydü. Süper lig hakemlerinin kötü oldukları maçtan sonra sorgu odasına alındıkları haberleri vardı. Bu arkadaşta o sorguyu fazlası ile hak ediyor.

Takım genel olarak çok iyiydi. Klasman grubunda normal havalarda olmayan organizasyonlar, kişisel beceriler, kanat atakları, baskı bu havada bile fark ediliyordu. Yeni transferleri değerlendirirsek Burhan çok iyiydi, Uğur yağmurda en akıllı oynayanlardı. Ama bence günün adamı ileri geri doksan dakika dinamo gibi çalışan Murat’tı. Bu çamurda 90 dakika inanılmaz oynadı.

Maça 15 dakika kala geldim. Otopark’a arabayı park edip stada doğru gelirken gidenleri gördüm. Hayırdır dedim iptal mi maç. Cevap geldi yok abi kapalı bileti bitmiş. Gerçekten gişelere geldiğim de kapalı biletinin bittiğini gördüm. Allahtan kombinem var diyerek tribüne girdim. Görüntü inanılmazdı. Görüş mesafesinin bile düştüğü yoğunlukta sağnak bir yağmur, televizyon yayını ve ağzına kadar dolu bir kapalı tribün. İlk ağzımdan dökülen laf herhalde yağmur olmasa Alsancağı fullerdik oldu.

Tribünler oldukça neşeli ancak özellikle ikinci yarının başında sağnak yağmura soğuk ayazın ilave olması ile neşeli olduğu kadar da zordu.

Bu şartlarda 90. Dakika kadar sahadaki oyuncuların inanılmaz mücadelesini izlemek hışırdayan yağmurluklarla omuz omuza yapmak tüm olumsuz koşullara rağmen ve iki gün önce gelmesine rağmen İstanbul’dan gelerek Alsancak stadının çatısı akan protokol tribününde yerini alan başkanımız ile maç herkese bir ders niteliğindeydi. Güzel bir Ankara galibiyetinin ardından yağmur değil kar yağsa Urfa maçında biz tribünleri fulleriz.

Gurbettekiler Tv den izlemiştir ama maçın en önemli kazanımı taraftarda takımına karşı büyük güven aşılaması oldu. Mücadele gücü, azim ve becerisi ve de 90 dakika sağnak yağmurun altında boğaz patlatan adeta soyadının hakkını veren hocası ile bu ligden biz güle oynaya çıkarız. Ama önümüzdeki haftalar çok önemli Ankara deplasmanından ve Urfa iç sahasından 6 puan çıkardık mı bu işler yoluna girer.

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter