Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

Zannedersem maçı izleyen herkesin ortak görüşüydü. “Bu Takım Bu ligden Çıkar”

Müthiş bir mücadele vardı sahada şimdi yorulacaklar, 70 ten sonra yoruluruz. Bu tempo böyle gitmez derken 90 dakika sona erdi. Esasında giren çıkanı ile 14-14 28 futbolcuyu gönülden tebrik etmek lazım bu havada bu sahada bu maç ancak bu kadar oynanırdı.

Maçın eleştirilmesi gerekenlerin başında gelen hakemdi. İlk olarak ertelemekten korkup bu havada bu maçı oynattığı için ikinci olarak maç içersindeki gereksiz ve anlamsız hareketleri gerçekten çok kötüydü. Süper lig hakemlerinin kötü oldukları maçtan sonra sorgu odasına alındıkları haberleri vardı. Bu arkadaşta o sorguyu fazlası ile hak ediyor.

Takım genel olarak çok iyiydi. Klasman grubunda normal havalarda olmayan organizasyonlar, kişisel beceriler, kanat atakları, baskı bu havada bile fark ediliyordu. Yeni transferleri değerlendirirsek Burhan çok iyiydi, Uğur yağmurda en akıllı oynayanlardı. Ama bence günün adamı ileri geri doksan dakika dinamo gibi çalışan Murat’tı. Bu çamurda 90 dakika inanılmaz oynadı.

Maça 15 dakika kala geldim. Otopark’a arabayı park edip stada doğru gelirken gidenleri gördüm. Hayırdır dedim iptal mi maç. Cevap geldi yok abi kapalı bileti bitmiş. Gerçekten gişelere geldiğim de kapalı biletinin bittiğini gördüm. Allahtan kombinem var diyerek tribüne girdim. Görüntü inanılmazdı. Görüş mesafesinin bile düştüğü yoğunlukta sağnak bir yağmur, televizyon yayını ve ağzına kadar dolu bir kapalı tribün. İlk ağzımdan dökülen laf herhalde yağmur olmasa Alsancağı fullerdik oldu.

Tribünler oldukça neşeli ancak özellikle ikinci yarının başında sağnak yağmura soğuk ayazın ilave olması ile neşeli olduğu kadar da zordu.

Bu şartlarda 90. Dakika kadar sahadaki oyuncuların inanılmaz mücadelesini izlemek hışırdayan yağmurluklarla omuz omuza yapmak tüm olumsuz koşullara rağmen ve iki gün önce gelmesine rağmen İstanbul’dan gelerek Alsancak stadının çatısı akan protokol tribününde yerini alan başkanımız ile maç herkese bir ders niteliğindeydi. Güzel bir Ankara galibiyetinin ardından yağmur değil kar yağsa Urfa maçında biz tribünleri fulleriz.

Gurbettekiler Tv den izlemiştir ama maçın en önemli kazanımı taraftarda takımına karşı büyük güven aşılaması oldu. Mücadele gücü, azim ve becerisi ve de 90 dakika sağnak yağmurun altında boğaz patlatan adeta soyadının hakkını veren hocası ile bu ligden biz güle oynaya çıkarız. Ama önümüzdeki haftalar çok önemli Ankara deplasmanından ve Urfa iç sahasından 6 puan çıkardık mı bu işler yoluna girer.

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter