Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

Hatırlar mısınız?

Küme düşmek üzereydik hatta o maçtan sonra düşmüştük. Erzurum maçıydı, en kritik maçlarımızda olaylar yaşamamıza rağmen gene maçımıza inat eder gibi Kuddisi Müftüoğlu atanmıştı. Polis adeta ağzını açanı topluyordu. En sonunda bir süre sonra Başkanımız olacak olan Hamdi Türkmen dahi dayanamamış şeref tribününden polisle ağız dalaşına girmişti. Biz polisin gözlemcinin, hatta hakemin her türlü baskısına rağmen tam 90 dakika dolu stat “Anons yap KUDDİSİ” diye bağırmıştık. Belki doğru değildi ama tribünlere bakınca tek yürek DİMDİK ayakta kararlıydık.

Hatırlar mısınız?
Antalya’da Süper lige yükselme maçında kapalı tribünün zamanın başbakanı Mesut Yılmaz tarafından Rize’ye verileceği açıklanmıştı. Binlerce yürek her türlü baskı ve tacize rağmen kapalının kapısında DİMDİK kapalıyı Rize’ye açtırmamıştık. En sonunda Rizelileri protokol tribünün yanına alıp hem kapalıyı hem açığı bize açmışlardı.

Hatırlar mısınız?
Her türlü baskıya, her türlü tehdide, her türlü baskıya rağmen 2 Eylül 2006’da DİMDİK yürümüştük. Kulübün önünden zamanın yöneticileri kulüp kapılarını içeriden kilitlemişti ne olur ne olmaz diye.

Daha buraya yazamayacağım yüzlerce örnek yüzlerce olay neler oldu neler geçti başımızdan tüm bu olanın bitenin arasında tek benzer nokta HEPİMİZİN DİMDİK duruşuydu.

Şimdi de olay çok farklı değil bakmayın siz maddi durumumuz biraz düzeldi, bakmayın siz Başkanımızın ekonomik hayatı nedeniyle açık açık karşımıza çıkamadıklarına köşe başlarında yolumuzu gözlüyorlar gelse de çelme taksak diye. Her gün yeni yeni cezalar uyduruyorlar, hergün yeni yeni statüler geliştiriyorlar, tek gayeleri tek amaçları Başkanımızı ürkütmek, bezdirmek, vazgeçirmek, kaçırmak.

Ama her şeye rağmen Ankara deplasmanında, İstanbul Deplasmanında, Konya Deplasmanında, İzmir’de DİMDİK ayakta bir Başkana sahibiz. Ceza yazsalar ödüyor, statü değiştirseler de üst lige çıkıyor, Hoca olmuyor değiştiriyor, takım olmuyor yeniliyor. DİMDİK ayakta üff demeden püff demeden ilerliyor.

Yıllar boyu kimseden katkı görmeden kendi kısıtlı kaynaklarıyla DİMDİK ayakta duran bu taraftarın şimdi her şeye rağmen yolundan dönmeyen bu Başkanın, bu yönetimin, bu hocanın bu takımın arkasında DİMDİK ayakta durmasının siz bu kararlılıkla devam edin arkanızdayız güvenin YÜRÜYÜN demesinin vakti geldi.

Cumartesi sabah olur akşam olur fark etmez, iki eliniz kanda olsa gelin önümüzü kesmeye, çelme takmaya çalışanlara inat.

GÖZTEPE KİMMİŞ GÖSTERİN.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter