Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

Biz İzmirliyiz, bizi biz yapan, diğerlerinden ayıran, zaman zaman kaybetmemize sebep olan, genel de mutlu ve güler yüzlü olmamızı sağlayan en büyük özeliğimiz SAMİMİYET.

Biz sevmeyiz ciddi toplantıları, ağır ağdalı konuşmaları, arkamızdan iş çevirseler de yüzümüze güldüler mi indiririz yelkenleri suya. Tanıştık mı illa ki bir öpelim isteriz, göz göze geldik bir gülümsemek isteriz, yolda karşılaştık mı bir selamlaşmak isteriz. Pundunu yakaladık mı havadan sudan geyik yapmak isteriz. Mesafeler bozar bizi. Bize mesafe koyanlara, yaklaşırız 1, 2, 3, baktık ki sen alttan aldıkça onlar kaldırıyor neticelerini. Hop deriz buraya kadar, buraya kadarmış emek buraya kadarmış yaklaşım hadi bakalım bundan sonra yaklaşabilirse o yaklaşsın.

Samimiyetsizlik kendi başına zararsız gözükür, ama en büyük zararı zamanla sevgisizliğe dönüşmesidir. Sevgisizliğe dönüştü mü artık en tehlikelisidir hayatın. Duygu insanı İzmirli, Göztepeli bir sevmemeye görsün zor olur hayat her açıdan.

2007 – 2010 3 yıl oldu ilişkimizde ama reklamda da dediği gibi yok henüz anlatan aşkını. “Taraftarımız bizim her şeyimiz” klasik cümlelerini, altın, mücevher dergileri, ve ulusal gazetelerin ekonomi sayfalarındaki röportajları, akıcılığıyla ve içeriğiyle eski Türkçe olarak yazıldığı hissi yaratan organizasyon konuşmalarını, neredeyse birbirinin kopyası olmaya başlayan Sinan Genç telefon bağlantılarını koyarsak bir kenara geriye kalan tek bir an kalır dişe dokunur elle tutulur.

Taraftar Kart organizasyonu sonrası 8 dakika doğaçlama basın toplantısı, 12 dakika tribün grupları ile ayakta sohbet, 7 dakika diğer taraftar oluşumları ile muhabbet toplam 27 dakika direk temas, üç yılda 27 dakika. Gerisi mesafe gerisi mesafe.

Mesafelere karşı ne yapıyoruz yaklaşıyoruz 1,2,3, Taraftar toplantısı davetleri, röportaj önerileri, makamında ziyaret teklifi, panele davet, yemeğe davet, kutlamaya davet, elektronik posta, faks, aracılar kanalıyla ulaşım, kulüp idari kadroları ile ulaşım, ne kadar taraftar organizasyonu varsa hepsi her kanaldan uğraşıyor gece gündüz tek bir hece tek bir dakika paylaşabilmek, konuşabilmek yakınlaşabilmek için.

Sonuç! Yapılacağına dair söz verilip sorular alınmasına rağmen 1 senedir bekleyen röportaj soruları, her gün aranmasına rağmen her gün bir sonraki güne sallanan panel davetleri, evrakları maddi koşulları hazırlanmış ve teslim edilmiş olmasına rağmen 2 senedir bekleyen kulüp üyelikleri, hiçbir zaman cevaplanmayan randevu talepleri, hiç bir zaman teşrif edilmeyen kutlama, yemek, toplantı organizasyonları en küçüğünden en büyüğüne taraftarın talep ve isteklerine yönetim kurulumuz uygun görmemiştir cevabı, en küçük hareketine takdir tebrik beklerken taraftarın başarılmazı başardığında görmezden gelme bir tebriği çok görme durumu, iletişimsizlik, mesafe, iletişimsizlik, mesafe, iletişimsizlik, mesafe, iletişimsizlik, mesafe,

Tüm bunların ortaya çıkardığı ruh hali ise en küçük ayrıntıya takılan bir taraftar kitlesi.

Futbolu bilmemek, Göztepe’yi bilmemek tanımamak ayıp değil 3 senede öğrenememek ayıp, formül basit iki seçeneğiniz var. Birinci seçenek oynadığı ligin üstünde bir hoca ile önüne gelene beş atan bir yapı kuracaksınız bu sportif başarı havası altında çıktınızı balta kesmez bir şekilde devam edeceksiniz. Yok! ben kendi efsane hocamı kendi efsane takımımı deneye yanıla deneye yanıla bulacağım. Her sene bonservisi elinde olan oyuncular ile mucize koşturacağım diyorsanız da taraftarla sıcak taraftar ile samimi taraftar ile beraber duracaksınız.

Samimiyetsizlik kendi başına zararsız gözükür, ama en büyük zararı zamanla sevgisizliğe dönüşmesidir. Sevgisizliğe dönüştü mü artık en tehlikelisidir hayatın. Duygu insanı İzmirli, Göztepeli bir sevmemeye görsün zor olur hayat her açıdan.

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter