Özkan Cengiz

Bu bir maç sonrası yazısı, maça gittik, zorda olsa girdik, izledik, geldik, anlatacağız diye oturduk bilgisayarın başına ama en samimi duygularla hiç maç anlatasım yok. Peki ne yapasım var.

Avaz Avaz Bağırasım var. AYIK OLUN GELİYORUZ.

Bilenler bilir malum Mavişehir tayfadanız bu sebeple maç öncesi Güzelyalı atmosferini pek yaşayamıyoruz. Her ne kadar seyiricisiz maç olsa da Güzelyalı hareketlidir diye evden biraz önce Güzelyalıya doğru yola çıktım.  Güzelyalıya vardığımda sanki maç seyirciliymiş gibi her yer atkılı formalı insanlarla doluydu. Saat maç saatine yaklaşmaya başladığında kendimizi stada doğru attık. İçeriye girmeyi başardığımızda dakikalar 15’i gösteriyordu. Neyse dışarıdaki binlerce insanı düşündüğümüzde buna da şükür deyip yerimizi aldık.

Körfez çok diri takım, açıkçası ne düşme ne çıkma kaygısı olmadığından çok rahat top oynadılar, bu kadar rahat oynadıkları için oynadıkları toptan zevk aldılar böyle olunca da gayet iyiydiler. Özellikle aytaç ile yunus defansımızı çok zorladı müthiş pozisyonlara girdiler Allahtan sadece birisinde başarılı olabildiler.

Takımımıza gelir isek, bunca stresin olduğu bir haftalarda herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor, bu yüzden tek tek değerlendirme yapmaya gerek yok bence ancak söylemeden geçemiyeceğim tek kişi Hakan’dı, tartışmasız maçın adamı hakandı. Orta sahanın göbeğinde başladı, serdar çıkınca sola geçti, emin girince sağa geçti. Baskı yaptı pres yaptı, top dağıttı, top kesti, uzun lafın kısası aklınıza ne geliyorsa yaptı.

Maçla ilgili söylemeden geçemeyeceğim bir ikinci konuda Uğur Kıllı ile Abdülvahit değişikliği, şimdi resmi siteden veya gazeteden bu değişikliği görenler gene yaslanmışız gene geri çekilmişiz gibi yorumlar olabilir. Ama ilk defa bu değişiklik maçı getirdi, Körfezin orta alanı çok rahat geçtiği dakikalarda önce kıllı, abdulvahit, sonra serdar Ferhat değişikliği ile hocamız orta alanı kemeraltı haline getirince körfez orta sahayı geçemez hale geldi ve etkinlikleri durdu.
Maçın son on dakikası klasik bir Göztepe maçıydı, öldük öldük öldük öldük… dirildik. Oradaki 20 kişi az daha çankırı maçında sahamızı kapattıracaktık. Herkesin aklına gelen ilk konu biz 20 kişi bu hale geldik 5000 kişi olsak ne olurdu.

Ama reklamdaki gibi maçın bitiş anı paha biçilemezdi. Üstüne de diğer maçlardan iyi haberler gelince bir anda şampiyonluk havasına girdik ufaktan ufaktan başlayan yağmuru belli bir ana kadar hissetmedik bile.

Göztepe’mizin, Taraftarımızın büyüklüğü bugün bir kez daha ortaya çıktı. Göztepe taraftarı Fırat kardeşimin önderliğinde bir işe kalkıştı ve mardine bir barış kapısı açtı, önce buradaki maçta en iyi şekilde misafirperverliğini yaptı, daha sonra orada bir okul için üstüne düşeni fazlasıyla yaptı, üstüne oraya aileleri ile eşleri ile çocukları ile giderek çarşısında pazarında dostça kardeşçe gezerek bir köprü kurdu. Tribünde afişini açtı formasını atkısını değiştirdi. Mardinspora tezahüratını yaptı ve büyük bir dost kazandı.

Ve o dost belki de bu sene bize şampiyonluğun anahtarını verdi. Önce bandırmadan sonra Bugsaştan çok önemli puanlar aldı. Bugün öğrendik ki Bugsaş maça yoğun bir şekilde Şampiyon Göztepe tezahüratları ile Göz Göz çeken bir tribün ile Mardinde sahayı çıkmış  ve iki puanı bırakmış İşte bu Göztepe’nin, Göztepe taraftarının büyüklüğünden başka bir şey değil.

Son olarak toparlarsak, neyse sabredin canım haftaya …

Özkan Cengiz

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter