esmi Site Komedisi

www.goztepe.org.tr hikâyesini yazsak herhalde roman olur. Nereden başlasak, esasında serüveni yeni asır döneminde yeni asır gazetesinin alt yapısına bağlanmış uzay mekiği şeklinde bir tasarım ile başladı. Daha sonra kaos yıllarımızda bir ara sahipsiz kaldı. Ve her şeye olduğu gibi ona da taraftar sahip çıktı. Yalı Derneği, Göztepelist’in de desteği ile resmi haklarını satın aldı ve www.yali .org’a bağladı. Daha sonra Altınbaş Grubunun süper bir resmi site hazırlayacağız beyanatı üzerine sağ salim yasal hakları Göztepe Spor Kulübü Derneği’ne devredildi.

İlk tasarım nispeten göze hoş gelen ve taraftarları kulübe üye olmaya çağıran iddialı bir giriş yaptı. Ama gerek tasarımı gerekse de içeriği o kadarla kaldı.

İkinci ve halen yayında olan tasarım yayına girdiği gün sabahtan www.goztepelist.org’a girenler hatırlar. Dağ fare doğurdu bu tasarım bize yakışmıyor tekrar kapatılsın daha iyi şekilde hazırlansın diye sert bir çıkış yaptık. Ama hemen akabinde başta saygı duyduğumuz ağabeylerimiz olmak üzere taraftarlarımızdan bu kadar tavizsiz olmayın süre verin toparlanır telkinleri aldık ve günün ilerleyen saatlerinde haberimizi yumuşattık ve umutla beklemeye başladık.

Esasında sitenin tasarımını yaptığı iddia edilen(sol alt köşede) PDI şirketinin sitesine girdiğinizde ve yaptıkları site örneklerine baktığınızda bu sitenin nereden çıktığını anlamakta zorluk çekiyorsunuz.

Sitenin beğenmediğimiz tasarımına kendimizi alıştırmaya çalışırken bir de işletme sorunları baş göstermeye başladı. Hatalı ve açılmayan sayfalar, ulaşılmayan linkler, açılmayan fotolar hadi onlara da alıştık. Bu seferde enteresan haberler girilmeye başladı. Çok geriye gitmeden son iki haberi örnek göstermek istiyorum.

“Yeni sezon hazırlıklarını Ödemiş-Gölcük’te sürdüren Göztepe 2. hazırlık maçında Ankara Amatör Küme ekiplerinden Bağlum Belediyespor’u 1-0 mağlup etmeyi başardı. Sarı-kırmızılı ekibin golünü 76. dakikada Berkay attı. Göztepe, Hakan Bulut, M.Cömert, Yiğit, Evren, Bulut, Seçkin, Hakan Üstün, Ferhat, Ahmet, Recep ve Oktay ilk on biri ile sahaya çıktı. İkinci yarı Eriş, Berkant, Hakan Karakayalı ve Cüneyt oyuna girdi”

 

“İmam Altınbaş Kulubü Ziyaret ettiAltınbaş Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Göztepe Spor Kulübü Onursal Başkanı Sayın İnan ALTINBAŞ bir dizi görüşmelerde bulunmak için bugün İzmir’e geldi. Saat 16:00’da Göztepe Spor Kulübü idari binasında başlayan toplantı basına kapalı olarak yapıldı. Toplantı sonrasında Gürsel Aksel Tesislerini gezen Sayın İnan ALTINBAŞ; Toplantıda ayrıca transferler, futbolcular ve Göz-Göz Storeler hakkında genel bilgi edinen ALTINBAŞ,  sponsorluk konusunda kulübün şirketlerden gelecek tekliflere açık olduğunu da dile getirdi. Bu sezon 3. Lig’de mücadele edecek  takımımızın başarılı olacağını ve Göztepe camiası için çok başarılı bir sezon geçeceğini belirtti. “

Birinci haberde golü atan Berkay ne ilk on birde var ne de sonradan girenler arasında ikinci haberde başlıkta Onursal Başkanımızın adı İmam haberde İnan, ilk haber sonradan düzeltildi. İkinci haber halen sitede aynen duruyor. Bu hataların yanında haberlerin sanki Göztepe Spor Kulübü web sitesinden değil Anadolu Ajansından veriliyor gibi kaleme alınması cabası.

Bu görüşlerimizi bir çok kez yöneticilerimize ilettik ve kendilerinin de bu konulardan memnun olmadığını ve bu nedenle yeni bir tasarım için çalışmalar yaptıklarını biliyoruz. Bu nedenle yazıyı da yazmamaya karar vermiştim. Ama biraz evvel gördüğüm haber sonrası bu konunun artık bekleyecek yanı kalmadığına inandım.

En acı günlerinde Göztepeliliklerini göğüslerini gere gere ortaya koymuş bir Şehit Ailesini Kulüp yöneticilerimizin ziyaret etmesi fevkalade doğru bir davranıştır. Bunu akıl edip organize eden ve bizzat giderek ziyareti gerçekleştiren yöneticilerimizi canı gönülden kutluyorum.

Ancak iki gün önce evlatlarını kaybetmiş bir aileyle poster gibi fotoğraf çekilmek bir de bunu resmi siteye koymak neyin nesidir. Bu her şeyden önce hayatını kaybeden şehidimize saygısızlıktır. Ayıptır.

Resmi site Altınbaş’a, gecesini gündüzüne katarak çalışan yöneticilerimize ve hepsinden önemlisi Göztepe’mize yakışmamaktadır. Bir an önce yenilenmeli ve doğru bir şekilde işletilmelidir.

Çok konuşmayı sevmeyen, en büyük sorunu yaptıklarını anlatamamak olan Yönetimimizin taraftarla olan tek bağlantısı web sitesinin daha özenli ve daha bilinçli işletilmesi olmazsa olmazdır.
 

Özkan Cengiz

www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter