Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

Bir devre arası daha son buluyor.  Esasında bizler için devre arası pek olmuyor her ne kadar ligler mayıs sonu gibi son bulsa da biz 14 Haziran heyecanı ile Göztepe’mizden kopmuyoruz. Sonra transferler gelenler gidenler derken sezon açılışı, statü, fikstür, ilk maç, ilk deplasman hadi gene sezon hengamesinin içinde buluyoruz kendimizi. Bir de bu klasik telaşların üzerine bu sene GHD arsası, gibi olağanüstü bir olay ilave olunca sezon arası yaşamadık desek yeridir.

Zaman zaman eski yazılarımı okurum, geçenlerde gene bir göz atayım dedim. Şöyle bir tespitim oldu bilmem katılır mısınız eskiden daha eğlenceliymişim. Her ne kadar o zamanlarımız daha kahırlı ve azaplı geçse de o kahırın arasında makara yapabiliyormuşuz. Sonra göz attığımda bunu Göztepelist haberlerinde de gözlemledim.

Şimdi daha bir gerginiz tepkilerimizde, övgülerimizde haberlerimizde bir gerginlik var. Olayı kendi özelimizde değerlendirmeye kalktığımda herhalde sütten ağzımız yandığı için yoğurdu fazlaca üflüyoruz. Görünmeyen çizgilerimiz görünmeyen setlerimiz var.

Ama bunun tek taraflı bir durum olmadığını da düşünüyorum. Gerek İzmir’deki gerek İstanbul’daki yöneticilerimizde de aynı gerginlik söz konusu birebir temaslar gittikçe azalıyor. Her ay yapılan toplantıların artık konusu bile açılmıyor. görüşmelere zaman yok, E-postalar artık iletilemiyor, sms ler havada kalıyor, telefonla konuşma ise neredeyse insanlık namına bile yapılmamalı düzeyine ulaştı. Sn. İmam Altınbaş’ın gelip gittiği bile hissedilmiyor. Tribündeki sevgi saygı dengeleri yerini güç dengelerine bırakıyor. Her kesim kılıcını çekmiş yeni sezona doğru yol alıyor.

Bilmiyorum inanılmaz kötü bir tablo çizdim ama ne yazık ki olaya çok gerçekçi bakar iseniz durum bu.

Olumlu hiçbir şey yok mu tabii ki var.

Sn. Gültiken ufak ufak efsaneleşmeye başlayan gri gömleği ile her geçen gün yeni bir transfer yapıyor. Belki de son 5-10 yılın en bilinçli takım kurgusu oluşturuluyor. Kiralama kesinlikle yapılmıyor. Yıldız adayları gurbetçiler birer birer bonservisi ile toplanıyor. İlk beş hafta on beş puan yapmak hayali, hayalden öte vücut bulmaya başladı. Sezonu açan takımın bir arada durması bile bizi havaya sokmaya yetti. Genci yaşlısı bir yolunu bulsak ta Bolu’ya gitsek hesapları yapmaya başladı.

Bir yandan güzel gelişmeler, güzel bir yol, bir tarafta gergin gelişmeler, tehlikeli yol yeni sezon böylesine değişik bir denklem ile kapıya dayandı hangisi hangisinin gölgesinde kalacak hangisi hangisini bastıracak hangisi hangisinin etkisinde kalacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bu süreci şansa bırakmamak her şeyin yüzde yüz güzele ve iyiye doğru gitmesini sağlamak ta çok zor değil. Herkesin ortak noktası Göztepe’nin başarısı ve ölümsüzlüğü bu zaten net e öyleyse ne gerek var savaşa.

Bu ligde otuzun üzerinde rakibimiz var hemen üstümüzde yılların ezeli rekabeti ile her an altımızdan halıyı çekmeye çalışan yerel rakiplerimiz bekliyor. Onun üstünde varlığımız ile Türkiye’de ki varlıkları sorgulanır hale gelen Bizans takımları bizleri bekliyor. Bunca zor mücadele bizi beklerken kendi aramızda mücadele niye.

Taraftar grupları hep beraber oturup tribünleri paylaşamaz mı bu paylaşımın sonucunda yeni sezon tezahüratlarını programlarını kırmadan dökmeden belirleyemezler mi? Sportif işlerden sorumlu yöneticimiz ile sportif direktörümüz basın üzerinden değil elele web sitesinde yer alamaz mı? Sportif Direktörümüz, Genel Müdürümüz taraftarlarımız ile toplanıp hoş sohbet edip dertlerini sorularını sorunlarını dinleyemez mi?, Sn. imam Altınbaş, Altınbaş ailesinin diğer bireyleri ile birlikte bir sabah kahvaltısını seferihisar da yapıp dünya tarihinde bir ilki gerçekleştiren taraftarlarını onore edemez mi? Göztepelist kulüpte yaşanan güzel gelişmeleri (Alt yapı, Müze vb) detaylı inceleyip yaratıcıları ile röportajlar yapıp geniş kitlelere aktamaz mı? vs vs vs vs

El ele vemek tek bir güç tek bir yürek olarak Göztepe içinden değil Göztepe’nin karşısındakilerle mücadele etmek en doğrusu.

Bu birlikteliği sağladığımızda ne kadar güçlü oluyoruz zaten hepimiz biliyoruz. Bu gücü kullanmalıyız hem de bu dakikadan itibaren.

haydi hep beraber sadece ve sadece TEK BÜYÜK GÖZTEPE İÇİN. Yeni sezona, Yeni Bir Başlangıç.

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter