Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

Bilen bilir bilmeyenler içinse tekrar etmek gerekirse, lise 2 den beri yani neredeyse 17 senedir Karşı tarafta oturuyorum. Kısaca Mavişehir Tayfa. İlk defa duyanlara komik gelebilir ama bir maç günü bizle beraber maça gelmelerini tavsiye ederim. Neredeyse bir otobüs oluyoruz.

Zaten bu tarafta oturmak zaman zaman oldukça sıkıcı oluyor bir de geçen gün Selçuk Yaşar Heykeli yapıldığını görünce hepten canım sıkıldı. Önce biraz sinirlendim yaw bir bu eksikti önce kendi belediyecilik işlerinizi yapın sonra bunları yapın diye de kızdım. Sonra ise içimdeki kızgınlığı şöyle bir ölçüp tartınca bu sefer de imrendim. Ne kadar ağır değil mi Bir Göztepe’linin karşı tarafın bir şeyine imrenmesi kıskanması. Ama ne yazık ki imrendim. Neye mi?

Son yirmi yılda heykelini dikeceğimiz bir büyüğümüz olmadığı için imrendim, Kulübümüze emek verenleri onore edip adına heykeller parklar hazırlayan, oldubittiye getirip kulübünü salon sahibi yapıp belki de bir branşını kendi kendine yeter hale getiren, stat içinse her gün uğraşan bir belediye başkanımız olmadığı için imrendim.

Bizim büyüklerimiz yıllarca lazım olduklarında toprağın altına kaçtılar, birçok şey veriyormuş gibi gözüküp hiçbir şey vermediler ve hep eskinin nemasını kullanıp sorumluluk almalarını gerektiğinde sürekli bir taşeronlara devrettiler. Elini taşın altına koyup sorumluluk alan kimse olmadı.

Belediye Başkanımıza gelince göreve geleli bir yılı geçti, söz vereli herhalde altı ay oldu hala bir avuç parka bir şekil verip bir tane kafası olmayan heykeli tamamlayamadı.

Bazen düşünüyorum da şu yeni ilçeleri oluştururken yatay değil de dikine bölselerdi şöyle Karataştan yukarı bir çizgi çekselerdi de Karataştan, Balçovaya bir Göztepe ilçesi yaratsalardı. O zaman ne kaç tane takım var hangisine yardım edeyim geyiği kalırdı, ne yan çizmeler kıvırmalar kalırdı.

Sesinizi duyar gibiyim bir tek o coğrafya da Göztepeli yok her yerde var, işte tepecikte, işte bayraklıda, işte eskiizmirde, işte bucada, işte urlada, işte balçovada, işte mavişehirde, işte her yerde. Haklısınız ama her takımın bir merkezi bir ana coğrafyası var ve bu ana coğrafya ne kadar entegre olur o takıma özgü olur ise o kadar fazla fayda sağlanıyor. İşte Cevat Durak’ın, işte Mustafa Sarıgül’ün yaptıkları ortada daha bilmediğimiz neler oluyor kimbilir.

Göztepeli iş adamlarının, yerel yöneticilerin, çok azı hariç taraftarların, Göztepe ile ilgili herkesin ortak bir hatası var, Göztepe’de ne zaman güçlü bir yönetim olsa, Bilgin Holding döneminde ve şu an Altınbaş Holding döneminde hemen kendilerini geriye çekiyorlar bırakın her şeyi yönetim yapsın havasına giriyorlar böyle bir yönetim varken bize ne diyorlar ve en büyük hatayı orada yapıyorlar. 

Geçici değil kalıcı başarı tekil bir iş değil kolektif bir iş bir çok kesimin bir çok tarafın bir araya gelmesi beraber hareket etmesi hep beraber çalışması gerekiyor. Ne taraftarsız yerel yönetim, ne yerel yönetimsiz kulüp yönetimi, ne yönetimsiz taraftar, ne de TARAFTARSIZ YÖNETİM’in başarıya ulaşması çok kolay değil. İmkansız değil ama hiç kolay değil.

Beraber olmak, birbirine güven duymak, birbirinden talepte bulunmak, birbirinin istediğini yerine getirmek aynı hedefe hep beraber ilerlemek en doğrusu, bir tarafın taleplerini görüşlerini hiçe sayıp ben bilirim ben yaparım siz destek verirsiniz modunda olmak başta herkese sonra Göztepemize zarar verir.

Her Şey Tek Büyük Göztepe İçin.

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter