Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

Saat 17:50 civarı Alsancak stadının önüne geldiğimizde gişeler henüz açılmamıştı, 50 ile 100 arasında kişi gişelerin açılmasını bekliyordu. Daha sonra önce Bornova sokağından sonra da Kıbrıs Şehitlerinden geçtiğimizde buralardaki hareketlilik ve neredeyse tüm mekanların Göztepe formalılar tarafından istila edilmiş olması maçın yoğunluğu hakkında bilgi veriyordu.

Stat önüne tekrar geldiğimizde bu sefer saat 19:50’yi gösteriyordu. Kapalı bilet gişesinde yaklaşık 10-15 kişi vardı esasında ortalık oldukça sakindi biraz tedirgin olduk. Ancak hızlı bir şekilde biletimizi alıp kontrol noktasını geçtiğimizde açığın önündeki tabir yerindeyse mahşeri bir kalabalık ile karşılaştık, gerçektende bu kalabalın içeri girmesi maçın 10. Dakikasını falan buldu zannedersem açığın bir kısmı ilk golü kaçırdı.

Maç hakkında ilk söyleyeceğimiz şey kapıların biraz da erken açılması sağlansa çok daha iyi olacaktı. Güvenlik kontrolünden geçip sosyetedeki artık kalıplaşmaya yüz tutmaya başlayan GHD tribününde yerimizi aldık.

Açık tribün güvenlik kontrolü için ayrılan yer dışında yoğun olarak doldu. Kapalı’da Yalı tarafı gene istihap haddini aşıyordu. Sosyete tarafı da yer yer boşluklar olsa beklenen boşluklar yoktu.. İlk söylenen söz 15 TL kapalıyı kesemedi 5 açığı doldurdu fiyat politikasında şimdilik aşı tuttu.

Maç başlar başlamaz herkesin ortak görüşü hangi maça geldiğimizdi. Göztepemiz sanki aylardır seyircisine hasret kalmanın acısını çıkartırcasına rakibinin üzerine saldırdı. Sağlı sollu yüklenmelerin ardından on numara neden giydiğini hemen ispat etmeye çalışan Eminin ayağının dışıyla uzattığı topu aldığı gibi sanki kavgaya gidiyormuş gibi ceza sahasına dalan Tayfun Özkan’ın nasıl vurduğunu anlamaya çalıştığımız topu filelerle buluştuğunda dakikalar henüz 4’ü gösteriyordu.

Ondan sonra ben diyeyim sağnak yağış siz deyin dolu atak olup yağdık özellikle sağ taraftan İzzet ile Serdar Samatyalının adeta birbirleri yarışırcasına yaptığı bindirmeler, sol taraftan her ne kadar sol ayağının yürüme ayağı olması nedeniyle zorlansa da Eminin bindirmeleri, ortadan yılmazın her atağın her pozisyonun içindeki önderliği mesafe tanımaksızın şutları ve adeta döver gibi oynayan aldığı her topla dikine dikine dalan Tayfun Özkan’ın yıpratıcılığı ile maçın ilk yarı beş sıfır bitmesi içten bile değildi.

Bu yarı böyle biter derken belki de 10 paslık bir serinin ardından Samatyalı sıfırdan topu ağlara bıraktığında dakika 45 ti.

İkinci yarı ise iki bölüm halinde oynandı, ilk 22-23 dakika takımımız ilk yarıdan da etkin bir şekilde bastırdı. Zaten bu bölümde Jeneriklik bir paslaşma ve Ben golcüyüm, ben golcüyüm diye bağıran bir vuruş ile Tayfun Özkan kendisinin ikinci Göztepemizin üçüncü golünü ağlara bıraktı. 75 . dakikadan sonra takımımız durdu. Bir hafta da iki 90 bir 120 oynamalarından dolayı hak verdiğimiz bir sakin 15 dakika oynadık. Bu arada durmayan çalışan her aldığı topta dikine gidip olay yaratan Tayfun Özkan vardı.

Allah nazardan saklasın bu maçın adamı şüpheye yer vermeden Tayfun Özkan’dı.

Dikkat çekenler böylesine sakin bir maçta hakemin her iki yarıya beşer dakika eklemesi, iyi bir oyun çıkaran Emin’in oyundan çıkarken tepkili olması, Genç Anıl’ın hocamız tarafından sahaya sürülmesi, idi.

Gebze sağdan soldan çocukları toplamış gelmiş modunda bir takımdı. Gerçekten bazı oyuncuları ile top toplayıcıları ayırmak için ciddi çaba harcadık böylesine bir takım olmalarına rağmen zaman zaman defansımızı zorladı.

Maçın hemen başında stoperimizin sakatlanması ve yedekler dahil tüm kadroda stoper bulunmaması nedeniyle Ahmet Sağlamın stopere çekilmesi nedeniyle aksayan defansımız ve kalecimizin ürküten hareketleri tribünleri böylesine bir maçta bile rahatsız etti.

Bayram iyi olduğu belli ama yardıma desteği ihtiyacı olduğunu gösteren bir oyun oynadı Orta sahada İlhan’ın aksaması defansın yükünü artırdı,  ileride de Türker nispeten iyi olsa da çok iyi bir oyun çıkaran Tayfun Özkan’ın yanında sırıttı. Acaba rahman nasıl olur diye düşünmeden edemedik.

Bence defansımızda ciddi bir yapılanmaya ihtiyaç var ve defansımızdaki yapılanmanın yanı sıra orta sahanın ortasına tüm ortalığı toplayacak seri hareketli bir kişiye ihtiyaç var.

Formda bir Ferhat orta sahaya monte edildiğinde defansın göbeğinde de Bayram ile kısa sürede uyum sağlayacak bir stoper monte edilirse en azından kaleciye çok iş düşürmeden bu işi belli bir sisteme oturtabiliriz.

İlk maçta olsa, karşıdaki takım tam bir takım olmasa da kalitesi, kumaşı, belli ben çok can yakarım ben delerim diye bakan bu takımı yaratan başta Sn. Özcan Kızıltan ve Sn İmam Altınbaş olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Umarım aksayan yönlerde biran önce halledilir ve her maç güle oynaya bir sezon yaşarız.

Son olarak tribünlerle bitirirsek kocaman bir MAŞALLAH hep böyle olun işte biz buyuz.

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net 

 


 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter